pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Jak powstaje bogactwo, i kiedy nie powstaje

Autor książki:

Irwin A. Schiff

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fundacja Instytut Carla Mengera
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 114 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788364599613
ISBN: 978-83-6459-961-3
Data: 2020-06-25
32.89 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Komiks Jak powstaje bogactwo, i kiedy nie powstaje napisany został przez Irwina Allena
Schiffa, amerykańskiego ekonomistę polskiego pochodzenia i wybitnego specjalistę od spraw podatkowych. Autor przedstawia w nim zasady ekonomii w sposób pouczający, dowcipny, przystępny, a przede wszystkim interesujący i mądry. Dowodzi tym samym, że ekonomia - uznawana zwykle jako dziedzina nudna i nieprzyjemna - może być jednak nauką przyjemną, zaś tymi, którzy zanudzają studentów ucząc ich ekonomii są jej nauczyciele. Potrzebny jest do tego jeden warunek: trzeba ekonomię rozumieć i służyć prawdzie. Schiff nie ukrywa, że w tej ostatniej kwestii panuje znaczna ignorancja, a nawet fałsz.

Komiczna i alegoryczna fabuła książki Schiffa sprawia, że czyta się ją jednym tchem i chętnie do niej wraca, zwłaszcza w chwilach zawirowań gospodarczych, takich jak choćby obecne. Książka Irwina Schiffa przewidziana jest dla dzieci i młodzieży, może jednak służyć także rodzicom, szczególnie tym, którzy nie mieli okazji poznać logicznej, praktycznej, a przede wszystkim prawdziwej ekonomii, czyli nauki o rzadkich zasobach, mających alternatywne użycie, oraz ich przedsiębiorczym kontekście. W związku z coraz większym zainteresowaniem biznesem w środowisku dzieci i młodzieży, Jak powstaje bogactwo, i kiedy nie powstaje może skutecznie nadrobić braki w curriculum polskiego szkolnictwa szczebla podstawowego i średniego.

Komiks jest kolejną pozycją, wydawanej przez Fundację Instytut Carla Mengera, serii Akademia Młodych Milionerów.

Książka "Jak powstaje bogactwo, i kiedy nie powstaje" - Irwin A. Schiff - oprawa miękka - Wydawnictwo Fundacja Instytut Carla Mengera. Książka posiada 114 stron i została wydana w 2020 r. Cena 32.89 zł. Zapraszamy na zakupy!