pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Burżuazyjna godność. Dlaczego ekonomia nie potrafi wyjaśnić współczesnego...
Tytuł książki:

Burżuazyjna godność. Dlaczego ekonomia nie potrafi wyjaśnić współczesnego świata?

Autor książki:

Deirdre N. McCloskey

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fundacja Instytut Ludwiga von Misesa
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 656 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788365086150
ISBN: 978-83-6508-615-0
Data: 2018-05-21
52.94  79.00  26.06 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Burżuazyjna godność. Dlaczego ekonomia nie potrafi wyjaśnić współczesnego świata? - Deirdre N. McCloskey - opis książki:

"Burżuazyjna godność. Dlaczego ekonomia nie potrafi wyjaśnić współczesnego świata?" Deirdre Nansen Mc Closkey jest najlepszym przedstawieniem kontrowersji związanych z początkami rewolucji przemysłowej. Ekonomiści od kilkudziesięciu lat wysuwają coraz to nowe hipotezy mające tłumaczyć, dlaczego to właśnie w Wielkiej Brytanii pod koniec XVIII wieku nastąpił nagły wzrost bogactwa.

Mc Closkey uczestniczyła aktywnie w tych badaniach od kilkudziesięciu lat i z czasem zdała sobie sprawę, że większość hipotez ekonomistów nie jest w stanie wytłumaczyć wzrostu tak gwałtownego jak ten, którego doświadczyła Najpierw Wielka Brytania, a potem większość świata zachodniego. Mc Closkey tłumaczy w swojej książce dlaczego rewolucji przemysłowej nie wytłumaczą: grodzenia, handel z koloniami, imperializm brytyjski, bliskość pokładów węgla, rozwój nauki czy lepsze geny Brytyjczyków.

Zdaniem Mc Closkey kluczem do zrozumienia niespotykanego wcześniej rozwoju gospodarczego jest innowacyjna działalność przedsiębiorców, którzy niestrudzenie dokonują zmian w procesach produkcji i organizacji firm, czy eksperymentują z tworzeniem nowych dóbr. Tam, gdzie innowacyjni przedsiębiorcy byli pogardzani, tam do dzisiaj panuje bieda. Tam, gdzie społeczeństwo przyjęło szeroko burżuazyjne cnoty za swoje własne - gdzie przedsiębiorca stawał się społecznym bohaterem - tam nastąpił rozwój, pisze Mc Closkey.

Burżuazyjna godność to niezwykła podróż po faktach i teoriach dotyczących rewolucji przemysłowej i nowoczesnego wzrostu gospodarczego. Autorka skupia się na ideach, a w szczególności na rozprzestrzenianiu się idei związanych z godnością burżuazyjnego życia. [...] Powszechny rozwój życia gospodarczego wymaga pojawienia się idei, które by legitymizowały działania powiązane z życiem gospodarczym i uznawały je za wartościowe z punktu widzenia moralności.

Peter J. Boettke

Książka „Burżuazyjna godność. Dlaczego ekonomia nie potrafi wyjaśnić współczesnego świata?” - oprawa twarda - Wydawnictwo Fundacja Instytut Ludwiga von Misesa. Książka posiada 656 stron i została wydana w 2017 r. Cena 52.94 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Burżuazyjna godność. Dlaczego ekonomia nie potrafi wyjaśnić współczesnego..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Makroekonomia - okładka książki
Makroekonomia Władysław Balicki
90 lat łódzkiej ekonomii - okładka książki
90 lat łódzkiej ekonomii Czesław Domański, Witold Kasperkiewicz, Eugeniusz Kwiatkowski