pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Jak owocnie uczestniczyć we Mszy Świętej
Tytuł książki:

Jak owocnie uczestniczyć we Mszy Świętej

Autor książki:

Piotr Śliżewski

Dane szczegółowe:
Wydawca: eSPe
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 188 s.
Wymiar: 140x190 mm
EAN: 9788374827249
ISBN: 978-83-7482-724-9
Data: 2015-12-10
16.10  19.89  3.79 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Msza Święta powinna znajdować się w centrum naszej wiary. Niestety, wielu z nas ma problem z pełnym, świadomym uczestnictwem w Eucharystii. Wiele jej elementów jest dla nas niezrozumiałych i niejasnych. Nie ułatwia nam sprawy język liturgii, który ze swej natury jest daleki od języka, jakim posługujemy się na co dzień.

Lekarstwem na takie problemy ma być właśnie ta książka. Jej autor próbuje przybliżyć nam znaczenia, jakie kryją się za poszczególnymi gestami, symbolami i słowami wypowiadanymi podczas Mszy Świętej. Posługuje się przy tym potocznym językiem, pełnym pomysłowych porównań i odwołań do doświadczenia czytelnika. Jego książka stanowi doskonały przewodnik dla każdego, kto chciałby zobaczyć, jak ogromnym cudem oraz niesamowitym darem jest Eucharystia. Jej lektura pozwoli nam w pełni skorzystać z tego daru i pomoże w tym, aby przynosił on prawdziwe duchowe owoce w naszym życiu.

"Czy rozumiesz, w czym uczestniczysz?" - można by zapytać katolików chodzących na niedzielną Mszę Świętą. Wielu mogłoby odpowiedzieć słowami biblijnego Etiopa: "Jak mogę zrozumieć, skoro nikt mi nie wyjaśnił?". Tak jak potrzebujemy inicjacji do lektury Słowa Bożego, tak potrzebujemy również inicjacji do uczestnictwa w Eucharystii. Nieocenioną pomocą do takiej inicjacji jest kompetentny, a przy tym prosto i przystępnie napisany komentarz. Taką właśnie pozycją jest książka ks. Piotra Śliżewskiego. Niech jej lektura służy wszystkim Czytelnikom pomocą w odkrywaniu niezgłębionych bogactw misterium Chrystusa, które celebrujemy w Eucharystii.

Ks. Maciej Zachara MIC

Książka "Jak owocnie uczestniczyć we Mszy Świętej" - Piotr Śliżewski - oprawa miękka - Wydawnictwo eSPe. Książka posiada 188 stron i została wydana w 2015 r. Cena 16.10 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Moc uwielbienia - okładka książki

Moc uwielbienia

Merlin Carothers
Msza Święta: Liturgiczne ABC - okładka książki

Msza Święta: Liturgiczne ABC

Maciej Zachara MIC
Produkty podobne:
Msze Święte z udziałem dzieci - okładka książki

Msze Święte z udziałem dzieci

ks. Czesław Krakowiak
Słowa Jezusa prowadzą do nieba. - okładka książki

Słowa Jezusa prowadzą do nieba. Kazania wakacyjne...

bp Antoni Długosz, ks. Roman Ceglarek
Modlitewnik Kościelny - okładka książki

Modlitewnik Kościelny

praca zbiorowa