pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Jak Kościół katolicki ocalił zachodnią cywilizację
Tytuł książki:

Jak Kościół katolicki ocalił zachodnią cywilizację

Autor książki:

Diane Moczar

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo AA
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788378642084
ISBN: 978-83-7864-208-4
Data: 2014-09-26
23.02  29.90  6.88 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Pasjonująca opowieść o bohaterach i łajdakach, bitwach i potwornościach, tragicznych błędach i niespodziewanych wydarzeniach, które znaczyły wtargniecie w europejskie granice Osmanów, dochodzących aż do samego centrum świata chrześcijańskiego, pokonanych ostatecznie w absolutnie niezwykłych, cudownych wręcz okolicznościach.

Mamy tu odważnych sułtanów, lękliwych cesarzy i nikczemnych zdrajców, którzy wspomagali tureckie postępy. Papieży, którzy niestrudzenie głosili krucjatę przeciwko muzułmańskiej agresji. Świętych, którzy gromadzili chrześcijańskie oddziały do walki z najeźdźcami. Na kartach tej niezwykłej książki spotykamy garstkę obrońców wyspiarskiej twierdzy, stawiającą czoła wielkiemu sułtanowi Sulejmanowi oraz bohaterów z bałkańskich wzgórz, którzy wzniecili powstanie przeciwko osmańskim władcom…

Przeczytamy w tej książce o cierpieniu milionów chrześcijańskich rodzin na okupowanych ziemiach, których dzieci były porywane i siła wcielane do muzułmańskich armii i haremów. Poznamy tragiczny upadek Konstantynopola, rzez jego ludności, splądrowanie jego skarbców i profanacje świętych miejsc. Dowiemy się o okolicznościach zwycięstw pod Lepanto i Wiedniem - kluczowych dla losów całej Europy - oraz rozbicia ostatniej wielkiej tureckiej ofensywy z 11 września 1697 roku.

Jeśli opisywane tu wydarzenia potoczyłyby się tylko trochę inaczej, cywilizacja Zachodu zostałaby podbita mieczem Allacha, a wolna chrześcijańska Europa mogłaby przestać istnieć. Dziś Zachód stoi przed podobnym zagrożeniem.

Diane Moczar wykłada historie w Northern Virginia Community College. Publikowała w „Triumph”, „Smithsonian”, „Catholic Digest” i wielu innych czasopismach. W języku polskim ukazała się jej książka Ocalenie dla świata. Cuda, które zmieniły bieg historii.

Książka "Jak Kościół katolicki ocalił zachodnią cywilizację" - Diane Moczar - oprawa miękka - Wydawnictwo AA. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2014 r. Cena 23.02 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Diane Moczar - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Antychrześcijańskie oszustwa - okładka książki
Antychrześcijańskie oszustwa o. Joseph-Marie Verlinde
Inkwizycja - okładka książki
Inkwizycja bp Grzegorz Ryś
Patrzeć na Chrystusa - okładka książki
Patrzeć na Chrystusa kard. Joseph Ratzinger
Produkty podobne:
Wielka Księga Świętych - okładka książki
Wielka Księga Świętych Juliusz Iwanicki