pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Instytucjonalna różnorodność form wsparcia osób starszych w Polsce...
książka:

Instytucjonalna różnorodność form wsparcia osób starszych w Polsce (z uwzględnieniem perspektywy filozoficznoprawnej i holistycznej)

autor:

Marek Woch

Dane szczegółowe:
Wydawca: Silva Rerum
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 360 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788365697851
ISBN: 978-83-6569-785-1
Data: 2019-07-17
40.78  59.00  18.22 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Instytucjonalna różnorodność form wsparcia osób starszych w Polsce (z uwzględnieniem perspektywy filozoficznoprawnej i holistycznej) - Marek Woch - opis książki:

W książce Instytucjonalna różnorodność form wsparcia osób starszych w Polsce (z uwzględnieniem perspektywy filozoficznoprawnej i holistycznej) została podjęta próba omówienia konstrukcji filozoficznoprawnej i holistycznej prawa człowieka do zabezpieczenia społecznego w sytuacjach występowania poszczególnych ryzyk m.in. związanych z chorobą i utratą sił do pracy i zarobkowania w celu utrzymania siebie i najbliższych na każdym etapie życia, a w szczególności będąc osobą starszą wymagającą szczególnych form wsparcia. Wsparcia, które powinno być definiowane nie tylko jako "pomoc udzielana komuś, zwłaszcza pomoc materialna", ale w szerszym kontekście również jako podejmowanie działań instytucjonalnych, które wspierają, pomagają, zabezpieczają  ubezpieczają, a jak sytuacja tego wymaga, to i organizują opiekę. Natomiast spoiwem wymienionych funkcji powinno być uzupełnianie, wspieranie lub koordynowanie działań poszczególnych instytucji publicznych, a w wielu sytuacjach niepublicznych wówczas, kiedy realizują cele publiczne. Zwłaszcza wtedy, kiedy kompetencji nie są jasno określone granicami prawa.

Książka „Instytucjonalna różnorodność form wsparcia osób starszych w Polsce (z uwzględnieniem perspektywy filozoficznoprawnej i holistycznej)” - oprawa miękka - Wydawnictwo Silva Rerum.

Książka posiada 360 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Instytucjonalna różnorodność form wsparcia osób starszych w Polsce..."
Marek Woch - autor m.in.:
Opieka zdrowotna w systemie władzy - okładka książki
Opieka zdrowotna w systemie władzy publicznej... Marcin Konarski, Marek Woch (red.);
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Komunikacja w resocjalizacji - okładka książki
Komunikacja w resocjalizacji Marta Filipowicz, Joanna Latała (red.)
Produkty podobne: