pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Informatyk samouk. Przewodnik po strukturach danych i algorytmach dla początkujących

Autor książki:

Cory Althoff

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 235x165 mm
EAN: 9788328391949
ISBN: 978-83-2839-194-9
Data: 2022-11-23
40.10  59.00  18.9 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Niektórzy twierdzą, że kiedyś po ukończeniu dobrej szkoły nie było potrzeby, by się dalej uczyć. Dziś każdy informatyk albo programista, który chce sobie zagwarantować dobrą posadę, musi przyjąć postawę zawsze się uczę. Jeśli nie masz za sobą studiów informatycznych, ale bardzo chcesz pracować jako inżynier oprogramowania, musisz poznać podstawy informatyki, jakimi są struktury danych i algorytmika. Znajomość tych zagadnień jest potrzebna każdemu programiście!

Ta książka jest kontynuacją bestsellera Programista samouk. Dzięki niej zrozumiesz najważniejsze koncepcje związane z różnymi algorytmami i strukturami danych, a to z kolei pozwoli Ci na profesjonalne podejście do tworzenia kodu. Przystępnie opisano tu różne algorytmy, w tym wyszukiwania liniowego i binarnego, a także służące do pracy na ciągach znaków i do wykonywania obliczeń. Zaprezentowano również najważniejsze struktury danych, w tym tablice, listy połączone, tablice mieszające, drzewa i wiele innych. Poszczególne zagadnienia zostały pokazane od strony praktycznej, co sprawi, że bez trudu zastosujesz zdobytą wiedzę w codziennej pracy. W efekcie lektury poszerzysz swoje umiejętności, a jeśli zechcesz, przygotujesz się do kariery skutecznego programisty - nawet jeśli nie masz dyplomu inżyniera!

W książce między innymi:

algorytm i związane z nim pojęcia
rekurencja i jej zastosowanie
działanie najważniejszych algorytmów
listy, stosy i kolejki
drzewa binarne, kopce binarne i grafy

Możesz zostać profesjonalnym informatykiem!

 

Książka "Informatyk samouk. Przewodnik po strukturach danych i algorytmach dla początkujących" - Cory Althoff - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2022 r. Cena 40.10 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]