pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Imperium namiętności
Tytuł książki:

Imperium namiętności

Autor książki:

Nermin Bezmen

Dane szczegółowe:
Wydawca: Marginesy
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 656 s.
Wymiar: 135x210 mm
EAN: 9788365586902
ISBN: 978-83-6558-690-2
Data: 2018-02-20
27.22  39.90  12.68 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Imperium namiętności - Nermin Bezmen - opis książki:

Lektura obowiązkowa dla miłośników powieści i serialu Imperium miłości!
Rok 1924. Kurt Seyit po rozstaniu z Szurą rozpoczyna życie u boku spodziewającej się dziecka Murki. Z tą znacznie młodszą dziewczyną niemal nic go nie łączy: gdy ona marzy o spokojnym życiu w domowym zaciszu, jemu zdarza się znikać na kilka miesięcy. Wciąż tęskniąc za Szurą, szuka ukojenia w alkoholu i obraca się w towarzystwie obcych kobiet. Murce trudno przychodzi się z tym pogodzić.

Kurt musi jednak zmierzyć się z brutalną rzeczywistością i zarabiać na rodzinę. Otwiera kilka restauracji, które prowadzi ze zmiennym szczęściem. Gdzieś z tyłu głowy ciągle kołacze mu się myśl o wyjeździe do Ameryki, lecz za to marzenie przyjdzie mu drogo zapłacić. W chwilach największego powodzenia mieszka z Murką w eleganckim domu, a w lokalu gości samego Mustafę Kemala Atatürka. Zdarza się jednak, że nie mając grosza przy duszy, podejmuje z żoną pracę w fabryce...

Nermin Bezmen zabiera nas w kolejną podróż w czasie: na tle gwałtownych zmian zachodzących w Turcji w latach dwudziestych, a także w przededniu II wojny światowej opowiada pełne wzlotów i upadków dzieje swojego dziadka. Imperium namiętności to zapierająca dech w piersiach historia rodzinna, którą czyta się jednym tchem, poruszająca tym bardziej, że wydarzyła się naprawdę.

Nermin Bezmen urodziła się w 1954 roku i wychowała w Turcji. Ukończyła liceum w Stanach Zjednoczonych. Po powrocie do kraju przez długi czas z powodzeniem prowadziła własny biznes. Któregoś dnia teściowa pokazała jej tradycyjną sztukę turecką. Nermin zaczęła chodzić na zajęcia w Muzeum Topkapi Sarayi i na akademii sztuk pięknych. Stała się jedną z pionierek odrodzenia sztuki miniatur i iluminacji. Brała udział w dwudziestu pięciu wystawach, dziewięć z nich było indywidualnych. Co zaczęło się jako hobby, szybko przybrało formę kariery w sztukach pięknych, restaurowaniu, malarstwie dekoracyjnym i tradycyjnym druku. Prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży oraz dla dorosłych kobiet.

Jej pierwsze zetknięcie ze światem literackim nastąpiło w 1991 roku, gdy ukazał się zbiór jej wierszy. Była już wtedy cenioną dziennikarką, prowadziła także program w telewizji. Rok później ukazało się Imperium miłości. Powieść natychmiast stała się bestsellerem, podobnie jak jej kontynuacja. Wszystkie tomy tej sagi zostaną wydane przez Marginesy.

Książka „Imperium namiętności” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Marginesy. Książka posiada 656 stron i została wydana w 2018 r. Cena 27.22 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Imperium namiętności"
Nermin Bezmen - autor m.in.:
Imperium miłości. Tom 2 - okładka książki
Imperium miłości. Tom 2 Nermin Bezmen;
Imperium miłości. Tom 1 - okładka książki
Imperium miłości. Tom 1 Nermin Bezmen;
Produkty podobne:
Imperium pragnień - okładka książki
Imperium pragnień Bezmen Nermin
Promienie słońca - okładka książki
Promienie słońca Iwona Łukasik
Czekając na barbarzyńców - okładka książki
Czekając na barbarzyńców John Maxwell Coetzee
Księga ryb Williama Goulda - okładka książki
Księga ryb Williama Goulda Richard Flanagan
Córka gniewu - okładka książki
Córka gniewu Maria Paszyńska