pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Imperium miłości. Tom 2
Tytuł książki:

Imperium miłości. Tom 2

Autor książki:

Nermin Bezmen

Dane szczegółowe:
Wydawca: Marginesy
Rok wyd.: 2016
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 328 s.
Wymiar: 135x210 mm
EAN: 9788365586490
ISBN: 978-83-6558-649-0
Data: 2016-10-26
21.94  32.90  10.96 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Imperium miłości. Tom 2 - Nermin Bezmen - opis książki:

Drugi tom uwielbianej przez miliony ludzi na całym świecie niezwykłej miłosnej historii.

Krymski Tatar Kurt Sejit, carski oficer, który w 1918 roku musiał potajemnie opuścić Krym zajęty przez bolszewików i na łódce przepłynął Morze Czarne w poszukiwaniu azylu w Turcji, oraz jego ukochana, Rosjanka Szura Werżenskaja, która razem z nim udała się na wygnanie. Ucieczka z Krymu uratowała Sejitowi życie; wszyscy jego najbliżsi - jako zamożni posiadacze ziemscy - zginęli w rąk bolszewików.

Powieść jest barwnym, miejscami bardzo emocjonującym opisem ostatnich lat wystawnego życia wyższych warstw społecznych Moskwy, Petersburga i Krymu oraz późniejszych, tragicznych wydarzeń: pierwszej wojny światowej (udział Kurta w walkach na froncie galicyjskim), rewolucji październikowej i upadku Turcji osmańskiej.

Nermin Bezmen urodziła się w 1954 roku i wychowała w Turcji. Ukończyła liceum w Stanach Zjednoczonych. Po powrocie do kraju przez długi czas z powodzeniem prowadziła własny biznes. Któregoś dnia teściowa pokazała jej tradycyjną sztukę turecką. Nermin zaczęła chodzić na zajęcia w Muzeum Topkapi Sarayi i na akademii sztuk pięknych. Stała się jedną z pionierek odrodzenia sztuki miniatur i iluminacji. Brała udział w dwudziestu pięciu wystawach, dziewięć z nich było indywidualnych. Co zaczęło się jako hobby, szybko przybrało formę kariery w sztukach pięknych, restaurowaniu, malarstwie dekoracyjnym i tradycyjnym druku. Prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży oraz dla dorosłych kobiet.

Jej pierwsze zetknięcie ze światem literackim nastąpiło w 1991 roku, gdy ukazał się zbiór jej wierszy. Była już wtedy cenioną dziennikarką, prowadziła także program w telewizji. Rok później ukazało się Imperium miłości. Powieść natychmiast stała się bestsellerem, podobnie jak jej kontynuacja. Wszystkie tomy tej sagi zostaną wydane przez Marginesy

Książka „Imperium miłości. Tom 2” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Marginesy. Książka posiada 328 stron i została wydana w 2016 r. Cena 21.94 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Imperium miłości. Tom 2"
Nermin Bezmen - autor m.in.:
Imperium namiętności - okładka książki
Imperium namiętności Nermin Bezmen;
Imperium miłości. Tom 1 - okładka książki
Imperium miłości. Tom 1 Nermin Bezmen;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Imperium namiętności - okładka książki
Imperium namiętności Nermin Bezmen
Imperium pragnień - okładka książki
Imperium pragnień Bezmen Nermin
Imperium Lilith - okładka książki
Imperium Lilith Ezo Oneir
Kane iAabel - okładka książki
Kane iAabel Jeffrey Archer
Córka gniewu - okładka książki
Córka gniewu Maria Paszyńska