pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Szczęście w San Miniato
Tytuł książki:

Szczęście w San Miniato

Autor książki:

Jean dOrmesson

Dane szczegółowe:
Wydawca: Marginesy
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 384 s.
Wymiar: 135x210 mm
EAN: 9788365586810
ISBN: 978-83-6558-681-0
Data: 2017-03-29
28.38  37.90  9.52 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Ostatni tom trylogii opowiadającej dzieje rodzin O Shaughessych i Romerów - czterech sióstr i czterech braci. I tym razem wraz z grupką naszych bohaterów - w miarę upływu lat coraz bardziej topniejącą - wędrujemy w czasie i przestrzeni.

Przestrzeń dla tych kosmopolitów i niespokojnych duchów to cały świat. Przygody i perypetie miłosne zawiodą ich jak zwykle do niemal wszystkich zakątków ziemi. Czas to okres poprzedzający II wojnę światową, Noc długich noży w Bad Wiessee, czarny czwartek na nowojorskiej Wall Street i wczesne lata powojenne, aż po powrót do władzy generała de Gaulle a czy podpisaniu paktu Ribbentrop-Mołotow. Do tego stalinowski Związek Radziecki i historia pewnego szpiega? A nad wszystkim czuwa wujaszek Winston Churchill.

Bohaterowie są albo świadkami, albo uczestnikami niemal wszystkich najważniejszych wydarzeń politycznych oraz przemian obyczajowych tego okresu. Ich życie osobiste jest równie burzliwe co czasy, w jakich przyszło im żyć i działać.

D Ormesson - jeden z najznakomitszych francuskich pisarzy - po mistrzowsku balansuje na granicy fikcji i prawdy, stwarzając doskonałe złudzenie, że wszystko, co opisuje, wydarzyło się naprawdę. Daje coś niezwykłego: tajemnicze ciepło i nostalgię, połączone z subtelnym poczuciem humoru.

Jean d Ormesson (ur. w 1925 roku) - wybitny prozaik i publicysta francuski, członek Akademii Francuskiej, znanym polskim czytelnikom m.in z książek Chwała Cesarstwa, Przegrana miłość, My, z łaski Boga, Historia Żyda Wiecznego Tułacza, Ostatni sen mój będzie o Tobie. Na wydawaną przez Wydawnictwo Marginesy trylogię składają się książki Wieczorny wiatr, Mężczyźni za nią szaleją i Szczęście w San Miniato.

Książka "Szczęście w San Miniato" - Jean dOrmesson - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Marginesy. Książka posiada 384 stron i została wydana w 2017 r. Cena 28.38 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Znachor - okładka książki

Znachor

Tadeusz Dołęga-Mostowicz
Góra Synaj - okładka książki

Góra Synaj

Krzysztof Koziołek
Miałeś tam nie wracać - okładka książki

Miałeś tam nie wracać

Wojciech Wójcik
Wspomnienia z martwego domu - okładka książki

Wspomnienia z martwego domu

Fiodor Dostojewski
Produkty podobne:
Obietnice poranka - okładka książki

Obietnice poranka

Carrie Turansky
Otwarte serca - okładka książki

Otwarte serca

Iwona Łukasik
Życie w szkocką kratę - okładka książki

Życie w szkocką kratę

Anna M. Kamińska