pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Ciemna strona miłości
Tytuł książki:

Ciemna strona miłości

Autor książki:

Rafik Schami

Dane szczegółowe:
Wydawca: Noir sur Blanc
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 946 s.
Wymiar: 150x240 mm
EAN: 9788373925786
ISBN: 978-83-7392-578-6
Data: 2016-04-28
42.48  59.00  16.52 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Ciemna strona miłości - opis książki:

Oparta na prawdziwej historii saga dwóch skłóconych rodów syryjskich. Przez ponad sto lat - od końca Imperium Osmańskiego aż do lat siedemdziesiątych XX wieku, przez trzy pokolenia - obserwujemy sytuację w Syrii, kolejnych rządzących, konflikty między religiami, systemami politycznymi i ludźmi, struktury rodzinne i obyczajowe, codzienne życie ludzi na różnych szczeblach drabiny społecznej. Książka jest miejscami bardzo mocna i szokująca, miejscami pełna baśniowego wschodniego uroku, w którego odmalowywaniu Rafik Schami jest mistrzem.

Czytelnik znajdzie w powieści wątki kryminalne, polityczne, obyczajowe, a także miłosne - historię syryjskich Romea i Julii. Dziewięćset stron fascynującej opowieści o fascynującym i nieznanym Wschodzie, pozwalającej zrozumieć również aktualne wydarzenia. Epos to także ciemne strony historii Syrii i wyznanie miłości autora do utraconej i zagrożonej ojczyzny.

Arcydzieło! Cudowna proza łącząca mity, opowieści, baśnie, legendy i niezwykłą historię miłosną? To barwny świat rodem z "Tysiąca i jednej nocy" - wspaniały romans, nie szczędzący jednak Czytelnikowi ostrych ukłuć żalu i gniewu.

"Die Zeit"

Nie znajdziecie tu fajerwerków i narracyjnych sztuczek. Ale znajdziecie bohaterów, których losy przejmą Was do głębi, barwne i wielowymiarowe postaci zarysowane z cierpliwą i błyskotliwą precyzją.

"The Guardian"

Pełna rodowych waśni, kochanków, morderców, złoczyńców i niebanalnych postaci - to wciągająca i skłaniająca do refleksji opowieść.

"The Washington Times"

Książka "Ciemna strona miłości" - Rafik Schami - oprawa twarda - Wydawnictwo Noir sur Blanc. Książka posiada 946 stron i została wydana w 2016 r. Cena 42.48 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]