pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Pułapka na Darwina - okładka książki
Pułapka na Darwina pozycja dostępna
Ewolucja - okładka książki
Ewolucja pozycja dostępna
książka:

Ikony ewolucji. Nauka czy mit?

Dane szczegółowe:
Wydawca: W wyłomie
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
EAN: 9788389634566
ISBN: 978-83-8963-456-6
Data: 2016-02-25
Cena wydawcy: 27.00 złpozycja niedostępna

Ikony ewolucji. Nauka czy mit? - Jonathan Wells - opis książki:

Jonathan Wells w sposób systematyczny bada 10 klasycznych "przykładów" ewolucji Darwina (prebiotyczna zupa, ćmy krępaka nabrzozka, struktury homologiczne, archeopteryks, rysunki zarodków Haeckla, eksperyment Millera-Ureya i inne) i rozprawia się z nimi. Opierając się na publikacjach wiodących naukowców autor przekonująco wykazuje, że "dowody" potwierdzające ewolucję Darwina oparte są na błędnym rozumowaniu, zmyśleniach lub zawierają błędy rzeczowe.

Wells wykazuje, że szablonowe argumenty znajdujące się w większości podręczników szkolnych na potwierdzenie teorii ewolucji są w rzeczywistości nie tylko w sposób oczywisty fałszywe, ale, co gorsza, ciągle przytacza się je jako "dowody", mimo iż wiadomo, że są fałszywe. Książka w szokujący sposób obnaża niezwykle słabe podstawy naukowe teorii ewolucji i wzbudza pytanie: "Skoro te wszystkie ikony ewolucji są nieprawdziwe, to gdzie są prawdziwe naukowe argumenty przemawiające za ewolucją?"
Autor uzyskał dwa doktoraty: jeden z biologii molekularnej i komórkowej Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley (1994r.) oraz z religioznawstwa Uniwersytetu Yale (1986r.) Po ukończeniu studiów w Berkeley uczył embriologii na Kalifornijskim Uniwersytecie Stanowym w Harward, prowadził badania naukowe w Berkeley oraz pracował jako kierownik laboratorium medycznego w Fairfield w Kalifornii. W 1998 r. wraz z rodziną przeprowadził się do Seattle, gdzie jest obecnie członkiem Discovery Institute s Center for Science and Culture.

Autor publikował w następujących czasopismach naukowych: Development, Proceedings for the National Academy of Sciences USA, Bio Systems, The Scientist oraz American biology Teacher.

Książka „Ikony ewolucji. Nauka czy mit?” - oprawa miękka - Wydawnictwo W wyłomie.

Książka posiada 0 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Ikony ewolucji. Nauka czy mit?"