pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
System konstytucyjny Tunezji - okładka książki
System konstytucyjny Tunezji pozycja dostępna
książka:

III Filar twojej emerytury

Dane szczegółowe:
Wydawca: EDINEM
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 201 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788392790648
ISBN: 978-83-9279-064-8
Data: 2011-11-23
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

III Filar twojej emerytury - Maciej Rogala - opis książki:

1 stycznia 2012 wchodzą nowe przepisy dotyczące III filara - pojawią się indywidualne konta zabezpieczenia emerytalnego (IKZE). To będzie, drugi produkt obok IKE, w którym będziemy gromadzić oszczędności na specjalnych warunkach (ustawy o IKE i IKZE) - z wyjątkowymi przywilejami.
Ustawodawca zadbał w sposób szczególny o bezpieczeństwo inwestorów, wprowadzając jednocześnie bardzo elastyczne zasady, które możemy wykorzystać niekoniecznie z myślą o okresie starości. Firmy zarządzające nie mogą stosować niektórych uciążliwych dla nas rozwiązań, a jednocześnie muszą zapewnić nam pełny dostęp do gromadzonych środków. Dzięki temu IKZE i IKE stają się wyjątkową ofertą na przykład dla inwestorów giełdowych, dla osób stroniących od ryzyka inwestycyjnego - korzystających wyłącznie z lokat bankowych, lub dla tych, którzy chcą po prostu systematycznie oszczędzać, nie określając z góry, na jaki cel wydadzą oszczędności.
Gdy jednak kieruje Tobą troska o własną przyszłość na emeryturze, liczą się przede wszystkim elastyczne, niewiążące warunki oszczędzania i efektywne pomnażanie środków przy wiadomym poziomie opłat. Kilkadziesiąt lat to bardzo długi okres czasu. Wiele może się zmienić, i to w różnych kierunkach. Chodzi przede wszystkim o nas samych. Możemy zarabiać więcej, co umożliwi nam większe wpłaty. Możemy jednak też okresowo pozostać bez pracy lub z jakichś innych przyczyn nie móc finansować naszej dodatkowej emerytury.

Książka „III Filar twojej emerytury” - oprawa miękka - Wydawnictwo EDINEM.

Książka posiada 201 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "III Filar twojej emerytury"
Maciej Rogala - autor m.in.:
Rozważny inwestor - okładka książki
Rozważny inwestor Maciej Rogala;
Rozważny inwestor - okładka książki
Rozważny inwestor Maciej Rogala;