pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Idee, które zmieniły świat. Od Einsteina i Godla po Turinga i Dawkinsa
Tytuł książki:

Idee, które zmieniły świat. Od Einsteina i Godla po Turinga i Dawkinsa

Autor książki:

Jim Holt

Dane szczegółowe:
Wydawca: Copernicus Center Press
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 496 s.
Wymiar: 140x215 mm
EAN: 9788378864950
ISBN: 978-83-7886-495-0
Data: 2020-02-21
Cena wydawcy: 69.90 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:

Idee, które zmieniły świat. Od Einsteina i Godla po Turinga i Dawkinsa - Jim Holt - opis książki:

W tym błyskotliwym zbiorze esejów Holt bada ludzki umysł i kosmos oraz opisuje myślicieli, którzy próbowali zrozumieć to drugie za pomocą tego pierwszego. Z charakterystyczną dla siebie jasnością i poczuciem humoru Holt bada tajemnice mechaniki kwantowej, poszukiwanie podstaw matematyki oraz naturę logiki i prawdy. W międzyczasie przedstawia nieszablonowe szkice biograficzne sławnych oraz niedocenionych myślicieli, od fizyczki Emmy Noether po pioniera komputerowego Alana Turinga i odkrywcę fraktali, Benoita Mandelbrota. Książka oferuje proste i zabawne wprowadzenie do wielu naszych najpiękniejszych, ale najmniej zrozumiałych idei, od teorii względności Einsteina po teorię strun, a także zachęca nas do zastanowienia się, dlaczego największy logik XX wieku uważał, że konstytucja Stanów Zjednoczonych zawiera nieusuwalną sprzeczność - i czy wszechświat naprawdę ma przyszłość.

W tych esejach, powstałych w ciągu ostatnich 20 lat, Holt podejmuje tematy nieskończoności w skali mikro i makro, iluzji czasu, narodzin eugeniki, tak zwanego nowego ateizmu, smartfonów i rozrywki. To elegancka historia najnowszych idei (...). Holt jest autorem uniwersalnym, więc kiedy umiejętnie prowadzi nas od teologii przez kosmologię do poezji, przypominamy sobie, że specjalizacja jest współczesnym wynalazkiem. - The New York Times
Fantastyczny zbiór esejów [wypełniony] opowieściami o ekscentrycznych geniuszach. Publishers Weekly

Książka „Idee, które zmieniły świat. Od Einsteina i Godla po Turinga i Dawkinsa” - oprawa twarda - Wydawnictwo Copernicus Center Press. Książka posiada 496 stron i została wydana w 2020 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Jim Holt - autor m.in.: