pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Krótka historia nauki

Autor książki:

William Bynum

Dane szczegółowe:
Wydawca: RM
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 296 s.
Wymiar: 140x210 mm
EAN: 9788381513081
ISBN: 978-83-8151-308-1
Data: 2020-03-03
24.44 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Jeżeli jesteś dociekliwy i masz umysł otwarty na różne dziedziny wiedzy, lektura tej książki będzie dla ciebie intrygującą poznawczo przygodą!
Nauka to pociągająca dziedzina opowiadająca o nieskończonym kosmosie, mikroskopijnych organizmach, ludzkim ciele i dziejach naszej planety. Zawsze zajmowała się sensem świata i okiełznaniem jego potęgi. Mężczyźni i kobiety - począwszy od starożytnych greckich filozofów, przez Newtona i Einsteina, po współczesnych naukowców wspomaganych komputerami - zastanawiali się, badali, eksperymentowali, obliczali, a czasami dokonywali tak niezwykłych odkryć, że ludzie zaczynali rozumieć świat - albo siebie samych - w całkiem nowy sposób.

Krótka historia nauki zabiera czytelników do gwiazd oglądanych przez teleskop, gdy Słońce zastąpiło Ziemię w centrum wszechświata. Zagłębia się pod powierzchnię planety. Kreśli ewolucję układu okresowego pierwiastków. Wprowadza w świat fizyki objaśniającej elektryczność, grawitację i budowę atomów. Relacjonuje przebieg naukowego śledztwa, które doprowadziło do odkrycia cząsteczki DNA.

Przytaczając zaskakujące i osobiste historie naukowców - zarówno tych sławnych, jak i tych mniej znanych - autor książki bada postęp nauki poprzez stulecia, a czyni to z humorem w sposób fascynujący i przystępny dla młodszych i starszych zdobywców wiedzy.

Książka "Krótka historia nauki" - William Bynum - oprawa miękka - Wydawnictwo RM. Książka posiada 296 stron i została wydana w 2020 r. Cena 24.44 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.