pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Hurtownie danych. Teoria i praktyka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 338 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788301178420
ISBN: 978-83-0117-842-0
Data: 2014-08-22
73.01 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Tematyka hurtowni danych, choć niezwykle aktualna, doczekała się w języku polskim jedynie nielicznych opracowań. Wiedza z tej dziedziny jest rozproszona, co utrudnia osobom zainteresowanym zarówno wyrobienie sobie spójnego obrazu zagadnienia, jak i rozwiązywanie konkretnych problemów.

Książka zawiera całościowy wykład teoretyczny, ale przede wszystkim koncentruje się na praktyce; nie ogranicza się do omówienia zasad i reguł, lecz opisuje także liczne rafy i pułapki czyhające na projektantów i programistów. Tam, gdzie możliwe jest więcej niż jedno poprawne rozwiązanie, podano ich kilka, dzięki czemu Czytelnik może wybrać podejście najlepiej dopasowane do własnych wymagań.

Dowiesz się: jak zaprojektować hurtownię danych od modelu koncepcyjnego, przez logiczny po model fizyczny jak zagwarantować wydajne zasilanie hurtowni jak sprawić, by zasilanie hurtowni nie spowalniało aplikacji operacyjnych jak zapewnić wydajne działanie wdrożonej hurtowni Powinieneś znać: podstawy projektowania relacyjnych baz danych podstawowe pojęcia związane z bazami danych podstawy języka SQL podstawy zarządzania bazami danych Wszystkie omówione zagadnienia - teoretyczne i praktyczne - zostały zilustrowane przykładami.

Na końcu książki Czytelnik znajdzie słownik najważniejszych pojęć oraz krótki słownik angielsko-polski.

Książka "Hurtownie danych. Teoria i praktyka" - Agnieszka Chodkowska-Gyurics - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 338 stron i została wydana w 2014 r. Cena 73.01 zł. Zapraszamy na zakupy!