pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
House of Cards. Psychologia i psychoterapia zbudowane na micie
Tytuł książki:

House of Cards. Psychologia i psychoterapia zbudowane na micie

Autor książki:

Robyn M. Dawes

Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 420 s.
Wymiar: 165x233 mm
EAN: 9788375569933
ISBN: 978-83-7556-993-3
Data: 2017-10-06
62.86  79.00  16.14 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

House of Cards. Psychologia i psychoterapia zbudowane na micie - Robyn M. Dawes - opis książki:

Jeśli zamierzasz przeczytać tylko jedną, jedyną książkę psychologiczną w tym roku
- WYBIERZ TĘ - HOUSE of CARDS
"Chciałbym tu udzielić czytelnikowi pewnej rady. Jeżeli zawodowy psycholog "ocenia" cię w sytuacji, w której jesteś zagrożony i prosi cię o udział w teście plam atramentowych albo o uzupełnienie niekompletnych zdań lub o narysowanie czegokolwiek, wyjdź z jego gabinetu.

Poddanie się takim badaniom stwarza niebezpieczeństwo, że na twój temat zostanie podjęta bardzo poważna diagnoza, która będzie zupełnie bezpodstawna. Jeżeli kontaktujesz się z psychologiem z powodów prawnych, twoja wolność osobista może być poważnie zagrożona. Jeżeli otrzymałeś nakaz sądowy skontaktowania się z psychologiem, jeżeli to tylko możliwe, spokojnie odmów testowania i poproś o ustalenie innego terminu spotkania. Następnie natychmiast skonsultuj się z prawnikiem, którego możesz odesłać do źródeł cytowanych w tej książce lub do dużo bardziej obszernej listy w trzytomowej pracy Jaya Ziskina i Davida Fausta. Nie odpowiadaj na pytania, by potem nie zgodzić się na test. Każda z twoich odpowiedzi może zostać "zinterpretowana" jako wskazująca, że twój sprzeciw wobec całej procedury ma przyczynę w jakiejś formie psychologicznej patologii. Dla wyrachowanego psychologa ta interpretacja będzie poparta post hoc przez sam sprzeciw."
Robyn M. Dawes
PRZECZYTAJ ZANIM PODEJMIESZ DECYZJĘ
Książka ta stanowi wnikliwe i kąśliwe spojrzenie na zawód terapeuty. Robyn M. Dawes, uznany psycholog i naukowiec, poddaje krytycznej analizie niektóre z najbardziej popularnych współczesnych założeń klinicznych i metod terapeutycznych. Jak zauważa, panuje powszechne przekonanie, że poczucie własnej wartości jest podstawową cechą warunkującą spełnienie, wydarzenia z dzieciństwa determinują losy człowieka w wieku dorosłym, a "zanim będziesz mógł kogoś pokochać, musisz najpierw pokochać samego siebie". Poprzez dokładną analizę badań naukowych przeprowadzonych w tych obszarach Dawes dowodzi, że wszystkie te powszechne założenia są w przeważającym stopniu nieprawdziwe. Większość ludzi, którzy mieli nieszczęśliwe dzieciństwo, prowadzi zdrowe i efektywne życie w wieku dorosłym, a osoby o niskim poczuciu własnej wartości często mają wybitne osiągnięcia. Dawes odnosi się ironicznie do profetycznych ambicji terapeutów i podejmuje kwestię fałszywych twierdzeń psychologów występujących w roli biegłych sądowych, przekonując jednocześnie, że ich błędna ekspertyza stanowi poważne zagrożenie dla wymiaru sprawiedliwości. "Robyn Dawes w sposób umiejętny i zarazem zatrważający obnaża wady niektórych z najgłębszych prawd psychoterapeutów, tworząc w ten sposób genialną książkę - o genialnej wizji, genialnie napisaną i o gigantycznych implikacjach".

ELIZABETH LOFTUS, profesor psychologii University of Washington,
autorka książki Witness for the defense

"Dzięki Dawesowi wiele tajemnic ujrzało światło dzienne. Ta książka mówi w imieniu tych z nas, którzy z przejęciem obserwowali, jak praktyka terapeutów dyskredytuje psychologię jako naukę. Odnosząca się do wiedzy naukowej książka pomaga zrozumieć nasze naiwne spojrzenie na zawód psychologa".

MARILYN BREWER, była członkini zarządu American Psychological Association,
prezes American Psychological Society

"Ta książka jest ważna dla każdego, kto ma powody, by szukać pomocy psychoterapeutów i każdego, kto padł ofiarą ich rzekomej ekspertyzy".

CAROL TAVRIS, Los Angeles Times Book Review

"Książka ta jest warta przeczytania nie tylko ze względu na zawartą w niej wiedzę psychologiczną, ale pokazanie, że nawet w tak szlachetnej i niezwykle potrzebnej dziedzinie, jaką jest psychoterapia, bez właściwej metody ani rusz."
dr hab. Krzysztof Szymanek, Uniwersytet Śląski
dr hab. Piotr Zielonka, prof. nadzw. SGGW

Książka „House of Cards. Psychologia i psychoterapia zbudowane na micie” - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu. Książka posiada 420 stron i została wydana w 2017 r. Cena 62.86 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "House of Cards. Psychologia i psychoterapia zbudowane na micie"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Patologie i dysfunkcje w organizacji - okładka książki
Patologie i dysfunkcje w organizacji Karol Kowalewski, Joanna M. Moczydłowska
Produkty podobne:
Wybrane zagadnienia psychologii - okładka książki
Wybrane zagadnienia psychologii alkoholizmu Jan Chodkiewicz, Krysztof Gąsior
Niebezpieczna psychologia - okładka książki
Niebezpieczna psychologia Anna Wasiukiewicz
Wybrane zagadnienia z psychologii - okładka książki
Wybrane zagadnienia z psychologii klinicznej i... Leszek Szewczyk, Agnieszka Kulik (red.)
Wybrane zagadnienia z psychologii - okładka książki
Wybrane zagadnienia z psychologii klinicznej i... Leszek Szewczyk, Agnieszka Kulik (red.)