pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Hotel Varsovie. Tom 3. Królewski szpieg

Autor książki:

Sylwia Zientek

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAB
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 656 s.
Wymiar: 142x202 mm
EAN: 9788328057487
ISBN: 978-83-2805-748-7
Data: 2019-09-17
Cena wydawcy: 49.99 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Lata 60. XVIII wieku. Rzeczpospolita Obojga Narodów coraz bardziej chyli się ku upadkowi, zaś domniemani potomkowie Sarmatów zajmują się jedynie bijatykami, pijaństwem i obżarstwem. W międzyczasie na tron wstępuje król Stanisław August Poniatowski, na zlecenie którego władzę w hotelu Varsovie przejmuje siatka szpiegów i szantażystów, zarządzana przez Antoninę Żmijewską. Wynajęci chłopcy i dziewczęta podsłuchują gości i namawiają ich do określonych przez władcę-marionetkę działań.

Koniec I wojny światowej. Polska po 123 latach odzyskuje upragnioną niepodległość i ponownie pojawia się na mapie Europy, a Polki zacięcie walczą o przyznanie im praw wyborczych. W Warszawie panują szalone lata 20. Wszyscy tryskają optymizmem, rośnie popularność kina niemego i kabaretów, a w hotelu na Długiej pojawia się klub jazzowy. Jednak dobra passa Varsovie nie trwa zbyt długo. Sławna kabaretowa osobistość popełnia tam samobójstwo. I to w czasach rozwoju prasy brukowej.

Wiek XXI. Lokatorzy walczą o odzyskanie praw do nieruchomości na warszawskiej Pradze.

Hotel Varsovie. Królewski szpieg to trzecia część cyklu autorstwa Sylwii Zientek, która zgrabnie i z niezwykłą dbałością o szczegóły odtwarza Warszawę sprzed wieków.

Książka "Hotel Varsovie. Tom 3. Królewski szpieg" - Sylwia Zientek - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo WAB. Książka posiada 656 stron i została wydana w 2019 r.