pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Meksyk, moja miłość. Historia Eleny Poniatowskiej

Autor książki:

Magda Melnyk

Dane szczegółowe:
Wydawca: OsnoVa
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 232 s.
Wymiar: 150x230 mm
EAN: 9788366275119
ISBN: 978-83-66275-11-9
Data: 2022-05-26
37.62 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Elena Poniatowska jest wybitną meksykańską pisarką i reportażystką, wywodzącą się z królewskiego rodu Poniatowskich. Stawiana w jednym rzędzie z Gabrielem Garcíą Márquezem, Mariem Vargasem Llosą oraz Carlosem Fuentesem, z którymi się przyjaźniła. W 2013 roku za swój dorobek została uhonorowana Nagrodą Cervantesa nazywanej hispanojęzycznym Noblem.

Rodzice Poniatowskiej do Meksyku przyjechali z Paryża, a pierwszym językiem Eleny był francuski. Zarówno ojciec Jean, jak i matka Paulette – pochodząca z arystokratycznej meksykańskiej rodziny – byli zaangażowani w antyhitlerowski ruch oporu.

Debiut Eleny Poniatowskiej przypadł na koniec lat pięćdziesiątych. W tamtym czasie niewiele kobiet pracowało w zawodzie dziennikarskim, a cenzura blokowała tematy zaangażowane społecznie. Jej udało się to zmienić. Dziś przede wszystkim jest kojarzona
z walką o prawa grup najbardziej narażonych na przemoc i wykluczenie: kobiety, ludność rdzenną, dzieci ulicy. Swoim przykładem utorowała drogę wielu meksykańskim pisarkom i dziennikarkom. Jej książki były wielokrotnie nagradzane, tłumaczone na różne języki, również na polski.

Magda Melnyk odwiedziła Poniatowską w Meksyku i przez wiele tygodni towarzyszyła jej w codziennym życiu, nagrywając dziesiątki godzin rozmów. Na tej podstawie powstała fascynująca biografia.

Książka "Meksyk, moja miłość. Historia Eleny Poniatowskiej" - Magda Melnyk - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo OsnoVa. Książka posiada 232 stron i została wydana w 2022 r. Cena 37.62 zł. Zapraszamy na zakupy!