pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Homo Meditans. Tom XXIV. Duchowość św. Józefa z Nazaretu

Autor książki:

ks. Marek Chmielewski

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Towarzystwo Naukowe KUL
Oprawa: miękka
Ilość stron: 368 s.
Wymiar: 176x250 mm
EAN: 9788373061385
ISBN: 83-7306-138-X
Data: 2006-03-10
uszkodzony róg tylnej okładki (przetargana krawęd ź 1 cm)
34.30 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W adhortacji apostolskiej Jana Pawła II Redemptoris Custos o św. Józefie i jego posłannictwie w życiu Chrystusa i Kościoła czytamy, że "sama postać Józefa z Nazaretu nabiera dla Kościoła naszych czasów szczególnej aktualności w związku z nowym tysiącleciem chrześcijaństwa" (RC 32). Chodzi o to, że od św. Józefa uczymy się "służyć zbawczej ekonomii", gdyż On jest "dla wszystkich szczególnym nauczycielem uczestnictwa w mesjańskiej misji Chrystusa" (tamże). Można więc powiedzieć, że ów Mąż Sprawiedliwy jest szczególnym patronem na nasze czasy przełomu tysiącleci.
Tę papieską intuicję potwierdza fakt niesłabnącego zainteresowania postacią Wielkiego Patriarchy, zarówno pod względem studiów teologicznych jak i kultu. Mogli się o tym przekonać organizatorzy XXVII Dni Duchowości, które odbywały się w KUL-u w dniach 22-23 XI 2002 r. Udział w nich wzięło kilkuset uczestników z różnych środowisk, zwłaszcza osoby konsekrowane. Podejmowane zaś w odczytach tematy zainicjowały ożywioną dyskusję, z której wynika, że ten "milczący Patron Kościoła świętego" ma bardzo wiele do powiedzenia współczesnemu człowiekowi. Mimo iż przekaz ewangeliczny na temat św. Józefa z Nazaretu nie notuje żadnego jego słowa, a do tego jest wyjątkowo skąpy, to jednak pozwala z postawy Świętego, ujmowanej w szerokim kontekście historii zbawienia, wyczytać stale aktualne implikacje moralno-duchowe, odnoszące się w jakimś sensie do wszystkich stanów życia w Kościele

Książka "Homo Meditans. Tom XXIV. Duchowość św. Józefa z Nazaretu" - ks. Marek Chmielewski (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Towarzystwo Naukowe KUL. Cena 34.30 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.