pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Aniołowie i demony. Homo Meditans XXVIII

Autor książki:

ks. Jarosław M. Popławski

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Towarzystwo Naukowe KUL
Oprawa: miękka
Ilość stron: 335 s.
Wymiar: 167x240 mm
EAN: 9788373063839
ISBN: 978-83-7306-383-9
Data: 2007-03-12
39.73 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Zainteresowanie aniołami i demonami zarówno w środowisku wiary chrześcijańskiej, jak i w ogóle w kulturze europejskiej zawsze było żywe. Świadczą o tym liczne dzieła malarstwa, rzeźby, literatury i muzyki. W historii szeroko rozumianej kultury można zaobserwować skrajne wyolbrzymianie świata duchów w późnym średniowieczu i w baroku, ale także jego negację w dobie oświecenia i współcześnie pod wpływem racjonalizmu. Obecnie niektóre szkoły psychologiczne redukują realność duchów anielskich i diabelskich do kwestii podświadomości, nawet wbrew niekwestionowanym świadectwom osób, które doświadczyły ich wpływu. Wobec wielu empirycznych faktów nie da sie jednak zaprzeczyć istnienia duchów dobrych i złych.

W pracy opublikowano referaty wygłoszone podczas XXXI Dni Duchowości na KUL przez prelegentów różnych ośrodków naukowych i duszpasterskich w Polsce. Podjęli oni niełatwy temat roli aniołów i demonów w życiu duchowym człowieka, aby pobudzić naszą wrażliwość na wspaniały, a zarazem tajemniczy świat rzeczy niewidzialnych - co nie znaczy, że nieobecnych.

Książka "Aniołowie i demony. Homo Meditans XXVIII" - ks. Jarosław M. Popławski (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Towarzystwo Naukowe KUL. Cena 39.73 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]