pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Historiografia PRL. Zamiast podręcznika

Autor książki:

Rafał Stobiecki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 272 s.
EAN: 9788382201321
ISBN: 978-83-8220-132-1
Data: 2020-12-23
44.72 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka jest pierwszą w polskiej literaturze syntetyczną próbą przyjrzenia się fenomenowi historiografii Polski Ludowej.

W centrum zainteresowania autora pozostają dzieje struktur organizacyjnych nauki historycznej, w tym relacje historycy-władza, jej założenia teoretyczno-metodologiczne oraz kreowany przez dziejopisów obraz dziejów Polski i historii powszechnej. Autor stara się sporządzić bilans osiągnięć, błędów i zaniechań powojennego dziejopisarstwa. W szerszej perspektywie praca wpisuje się w trwający od kilku dziesięcioleci i daleki od zakończenia spór o PRL.

Publikacja zainteresuje historyków i teoretyków historiografii, badaczy dziejów najnowszych, a także szeroko rozumiane grono przedstawicieli humanistyki, którym nie powinny być obojętne losy jednej z jej ważnych dziedzin w czasach PRL. Monografia może także pełnić funkcję podręcznika na różnych kierunkach studiów z zakresu nauk społecznych i humanistycznych.

Książka "Historiografia PRL. Zamiast podręcznika" - Rafał Stobiecki - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2020 r. Cena 44.72 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.