pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Historia rozwoju ekonomii. Tom 3. Kierunek subiektywno-marginalny i jego szkoły

Autor książki:

Mirosław Bochenek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Rok wyd.: 2016
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 376 s.
Wymiar: 226x159 mm
EAN: 9788323137283
ISBN: 978-83-2313-728-3
Data: 2017-04-27
Cena wydawcy: 48.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

W trzecim tomie autor prezentuje dokonania zarówno autorów rewolucji subiektywno-marginalnej, jak i - co stanowi novum tego typu opracowań - prekursorów tej rewolucji. Twórcy wspomnianego przewrotu naukowego zastosowali nowe metody dociekań, głównie metodę matematyczną, oraz zmodyfikowali przedmiot i zakres prowadzonych badań, dzięki czemu przyczynili się do uteoretyzowania ekonomii oraz stworzenia mikroekonomii. Autor zwraca uwagę, że fundamentalne koncepcje tego przewrotu powstały niemal jednocześnie w wielu ośrodkach niezależnie od siebie, czyli były efektem odkryć wielokrotnych.

"Recenzowana praca jest częścią pięknego dzieła dr. hab. M. Bochenka, syntezy rozwoju myśli ekonomicznej na świecie. Rozprawa ta jest ukoronowaniem dotychczasowego dorobku naukowego autora w zakresie historii ekonomii. Jego zasługą jest to, że dotarł do oryginalnych prac nie tylko w Polsce, lecz także we Wiedniu i w Zurychu. Tę benedyktyńską pracę połączył z usystematyzowaniem ogromnego materiału historycznego i jego wartościowaniem".

Z recenzji prof. zw. dr. hab. Tadeusza Stanisza

Książka "Historia rozwoju ekonomii. Tom 3. Kierunek subiektywno-marginalny i jego szkoły" - Mirosław Bochenek - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Książka posiada 376 stron i została wydana w 2016 r.