pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Historia rozwoju ekonomii. Tom 2. Od idei socjalistycznych do historyzmu

Autor książki:

Mirosław Bochenek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 120 s.
Wymiar: 158x226 mm
EAN: 9788323137276
ISBN: 978-83-2313-727-6
Data: 2017-04-27
Cena wydawcy: 32.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Adam Smith wykazał, że system gospodarczy z wolną konkurencją zapewnia najwyższą efektywność i bogactwo wszystkim członkom społeczeństwa. Jednakże nie wszyscy skorzystali z dobrodziejstw systemu kapitalistycznego. Postulaty naprawy kapitalizmu przedstawili - zaprezentowani w tym tomie - reprezentanci nurtu socjalistycznego, natomiast marksiści nawoływali do przemocy i rewolucji. Z kolei reprezentanci historyzmu wskazywali na potrzebę zwiększenia roli państwa w gospodarce, a także stosowania odmiennych od klasyków metod dociekań oraz uznania historycznego charakteru praw rządzących rozwojem życia gospodarczego.

"Recenzowana praca jest rezultatem wielkiej pracowitości autora, jego pasji badawczej w poszukiwaniu prac oryginalnych w celu możliwie pełnego przedstawienia badanych problemów. [...] W mojej ocenie praca stanowi doskonały przykład rzetelnej, wnikliwej pracy naukowej autora opartej na żmudnych badaniach archiwalnych. Rozprawa stanowi ważny i wartościowy wkład M. Bochenka do badań nad historią ekonomii".

Z recenzji prof. zw. dr hab. Aleksandry Lityńskiej

Książka "Historia rozwoju ekonomii. Tom 2. Od idei socjalistycznych do historyzmu" - Mirosław Bochenek - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Książka posiada 120 stron i została wydana w 2017 r.