pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Polskie Imperium
Polskie Imperium pozycja dostępna
Księgarnia »
Książki »
»
Historia pisana pieniądzem czyli jak rządzący Polską na przestrzeni...
Księgarnia »
Książki »
książka:

Historia pisana pieniądzem czyli jak rządzący Polską na przestrzeni wieków manipulowali polską walutą

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prohibita
Rok wyd.: 2012
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 184 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788361344407
ISBN: 978-83-6134-440-7
Data: 2012-12-03
Cena wydawcy: 29.90 złpozycja niedostępna

Historia pisana pieniądzem czyli jak rządzący Polską na przestrzeni wieków manipulowali polską walutą - Jakub Woziński - opis książki:

Czy wiesz kto w Polsce wydrukował pierwsze papierowe pieniądze Kto był największym fałszerzem w historii naszego kraju Kto był faktycznym założycielem NBP Historia pisana pieniądzem odpowiada na pytania, których opinia publiczna woli nie stawiać.

Mało który Polak zdaje sobie sprawę, że paskudny proceder łupienia własnych poddanych ukrytym podatkiem inflacyjnym uprawiała z premedytacją bodaj większość rdzennie polskich władców (od Mieszka do Leszka [Balcerowicza]). Wozinski pisze o tym wszystkim bez ceremonii i sentymentów.

Grzegorz Braun, reżyser Któż nigdy nie miał w ręku pieniędzy Chyba tylko wileński bazylianin Atanazy Nowochacki. Kiedy skrytykowany przezeń tamtejszy biskup Massalski zapytał go, czy na jego wezwanie surge et ambul paralitycy i chromi zaczną chodzić, ten odparł, że apostołowie, zanim wyrzekli surge et ambula, zadeklarowali argentum et aurum non est mihi. Wszyscy inni nie tylko mieli w ręku pieniądze, ale chcieliby mieć ich jeszcze więcej. Skoro tak, to z pewnością zainteresuje ich, a w każdym razie - powinna zainteresować ich książka Jakuba Wozinskiego poświęcona historii pieniądza na ziemiach polskich. Autor nie ogranicza się do beznamiętnego przedstawienia tej historii, przeciwnie - daje wyraz swemu emocjonalnemu zaangażowaniu po stronie poglądów określanych jako kontrowersyjne, to znaczy - odmienne od podawanych do wierzenia. W warunkach normalnego życia umysłowego powinna wywołać liczne i równie zaangażowane komentarze. Czy jednak w dzisiejszych czasach jest jeszcze miejsce na normalne życie umysłowe Stanisław Michalkiewicz, publicysta

Książka „Historia pisana pieniądzem czyli jak rządzący Polską na przestrzeni wieków manipulowali polską walutą” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Prohibita.

Książka posiada 184 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Historia pisana pieniądzem czyli jak rządzący Polską na przestrzeni..."
Jakub Woziński - autor m.in.:
To nie musi być państwowe - okładka książki
To nie musi być państwowe Jakub Woziński;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Lodołamacz - okładka książki
Lodołamacz Wiktor Suworow