pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Historia Jamajki. Seria: Biblioteka Iberyjska

Autor książki:

Marcin F. Gawrycki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 177 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788379013746
ISBN: 978-83-7901-374-6
Data: 2022-05-19
42.30 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Jamajka budzi w Polsce wiele pozytywnych skojarzeń i wiązana jest z muzyką reggae, dredami czy gandzią. Jednak jej historia jest już stosunkowo nieznana. Wiadomo, że Jamajka była kolonią brytyjską, ale już nie tak powszechna jest wiedza o tym, że wcześniej była w posiadaniu Hiszpanii. Zapewne wielu słyszało o Port Royal, które było bazą operacyjnej korsarzy i piratów, ale wiedza o funkcjonujących na tej wyspie wolnych społecznościach zbiegłych niewolników nie jest tak powszechna. Innymi słowy, znajomość w Polsce tej wyspy jest dość powierzchowna i za sprawą tej książki mam nadzieję w pewnym stopniu zmienić ten stan rzeczy.

Niniejsza praca jest częścią szerszego projektu, współtworzonego z Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego, pragnącego przybliżyć polskiemu Czytelnikowi historię zaniedbanego dotąd w polskiej literaturze regionu Karaibów. Do tej pory w niniejszej serii ukazały się: Historia Trynidadu i Tobago, Historia Małych Antyli, Historia wysp bezużytecznych (Tortugi, Bermudów, Providencii i San Andrés, Bahamów, Kajmanów, Turks i Caicos, La Tortuga, wysp de la Bahía, Maíz, Santanilla oraz Navassa), Historia Wybrzeża Moskitów, Belize i Darién, Historia Gujan, Historia Kuby oraz Historia Portoryko.

Marcin Florian Gawrycki – profesor zatrudniony na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Autor publikacji poświęconych Ameryce Łacińskiej, między innymi Chrystus jada cuy. Latynoamerykańska sztuka kulinarna nie od kuchni (2014) oraz sześciotomowej serii Latynoamerykańskie koncepcje stosunków międzynarodowych (2015). Szczęśliwy tata małej Zosi i jeszcze mniejszej Helenki

Książka "Historia Jamajki. Seria: Biblioteka Iberyjska" - Marcin F. Gawrycki - oprawa miękka - Wydawnictwo Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego. Książka posiada 177 stron i została wydana w 2022 r. Cena 42.30 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.