pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Prawa barbarzyńskie o czynach przeciw ciału i cielesności człowieka...
Książki »
Książki »
Książki »
Tytuł książki:

Prawa barbarzyńskie o czynach przeciw ciału i cielesności człowieka od końca V do początku IX wieku. Corpus hominis jako kategoria kulturowa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej
Rok wyd.: 2010
Oprawa: twarda
Ilość stron: 228 s.
Wymiar: 175x245 mm
EAN: 9788322731833
ISBN: 978-83-227-3183-3
Data: 2010-09-17
29.66  34.00  4.34 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Książka niniejsza jest nie tylko pierwszym polskim opracowaniem poruszonej w niej tematyki ale także - jak zauważa w swej recenzji prof. Jerzy Strzelczyk - nie ma ona dokładnego odpowiednika w literaturze zagranicznej. Oparta jest na wnikliwej analizie unikalnego materiału historycznego - najstarszych spisów praw ludów germańskich leges barbarorum - dotyczącej uszkodzeń ciała i naruszeń nietykalności człowieka takich jak obcięcie dłoni czy uderzenie w twarz. Autor porusza na jej kartach problem różnego typu przestępstw przeciw ciału człowieka wymiaru materialnej odpowiedzialności sprawców tego rodzaju czynów a także wpływu zróżnicowania prawnego statusu ofiar na społeczne oszacowanie dotkliwości strat przez nie spowodowanych. Praca ta jest studium ważnego fragmentu wczesnośredniowiecznej historii ciała eksploruje bowiem kulturę społeczeństw powierzchownie schrystianizowanych a w istocie na poły pogańskich mentalnie tkwiących w swych plemiennych tradycjach kulturę w której przekaz mówiony dominował nad pismem.

Książka "Prawa barbarzyńskie o czynach przeciw ciału i cielesności człowieka od końca V do początku IX wieku. Corpus hominis jako kategoria kulturowa" - oprawa twarda - Wydawnictwo Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej. Książka posiada 228 stron i została wydana w 2010 r. Cena 29.66 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Księga Islandczyków (Íslendingabok) - okładka książki

Księga Islandczyków (Íslendingabok)

Ari Thorgilsson Mądry, Artur Foryt (oprac., przeł.)
Lenin - okładka książki

Lenin

Antoni F. Ossendowski
Saga o wikingach z Jom - okładka książki

Saga o wikingach z Jom

Jan Wołucki (tłum.)
Produkty podobne:
Wokół problemów historii - okładka książki

Wokół problemów historii

Anna Woźniak (red.)