pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Hipoteka po nowelizacji w systemie wieczystoksięgowym. Pytania i odpowiedzi
książka:

Hipoteka po nowelizacji w systemie wieczystoksięgowym. Pytania i odpowiedzi

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 506 s.
EAN: 9788381071956
ISBN: 978-83-8107-195-6
Data: 2017-02-14
107.23  129.00  21.77 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Hipoteka po nowelizacji w systemie wieczystoksięgowym. Pytania i odpowiedzi - Helena Ciepła, Zofia Pawelczyk - opis książki:

Książka zawiera omówienie najczęściej zgłaszanych przez praktyków problemów prawnych związanych ze stosowaniem ustawy o księgach wieczystych i hipotece, zaprezentowanych w przystępnej formie pytań i odpowiedzi. Komentowane zagadnienia przedstawiono w postaci przykładowych spraw hipotecznych wraz z rozwiązaniami.

Trzecie wydanie zostało poszerzone o zagadnienia związane ze stosowaniem znowelizowanych przepisów ustawy o księgach wieczystych i hipotece oraz ustawy - Kodeks postępowania cywilnego zmienionych z dniem 1 lipca 2016 r. ustawą z 15 stycznia 2015 r. (Dz. U. poz. 218 z późn. zm.). Zmiana polega na wprowadzeniu elektronicznego postępowania wieczystoksięgowego, uregulowanego w art. 626(1)-626(13) k.p.c. Kluczowe znaczenie ma zmiana art. 626(4) k.p.c., według którego notariusz, komornik oraz naczelnik urzędu skarbowego działający jako administracyjny organ egzekucyjny składają wniosek o wpis w księdze wieczystej wyłącznie za pośrednictwem systemu teleinformatycznego. Od 1 lipca 2016 r., na wniosek uczestnika postępowania zawarty w akcie notarialnym, zawiadomienie o wpisie może zostać doręczone za pośrednictwem systemu teleinformatycznego na konto wskazane w tym systemie.

W opracowaniu zaprezentowano najnowsze orzecznictwo Sądu Najwyższego oraz wybór aktów prawnych dotyczących tematyki ksiąg wieczystych i hipoteki.

Książka „Hipoteka po nowelizacji w systemie wieczystoksięgowym. Pytania i odpowiedzi” - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business.

Książka posiada 506 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Hipoteka po nowelizacji w systemie wieczystoksięgowym. Pytania i odpowiedzi"
Helena Ciepła, Zofia Pawelczyk - autor m.in.:
Elektroniczne postępowanie wieczystoksięgowe - okładka książki
Elektroniczne postępowanie wieczystoksięgowe w... Helena Ciepła, Mirosława Pytlewska-Smółka;
Obrót nieruchomościami w praktyce - okładka książki
Obrót nieruchomościami w praktyce notarialnej,... Helena Ciepła, Stella Brzeszczyńska ;
Produkty podobne:
Prawo o notariacie. Kodeks Etyki - okładka książki
Prawo o notariacie. Kodeks Etyki Zawodowej Notariusza.... Aleksander Oleszko, Radosław Pastuszko (red.)