pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Havel. Zemsta bezsilnych

Autor książki:

Aleksander Kaczorowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 464 s.
Wymiar: 224x145 mm
EAN: 9788375365573
ISBN: 978-83-7536-557-3
Data: 2014-10-16
30.94  32.44  1.5 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni
Biografia jednego z najważniejszych polityków europejskich ostatnich dziesięcioleci, słynnego dysydenta, pisarza i dramaturga, ostatniego prezydenta Czechosłowacji (1989-1992) i pierwszego prezydenta Republiki Czeskiej (1993-2003). Jego bogaty życiorys to także pretekst do opowiedzenia historii Europy Środkowo-Wschodniej, targających nią dziejowych burz i wielkich przemian, zwieńczonych obaleniem komunizmu i odrodzeniem demokracji podczas Jesieni Ludów 1989 roku.

"Havel nie przybył na Wawel. Aleksander Kaczorowski pokazuje, że ze szkodą dla nas wszystkich. A mógłby być nam pomocny, bo nie wierzył w fatum i przekonywał, że jesteśmy kowalami własnego losu. W przeciwieństwie do Kundery, który uważał, że życie jest gdzie indziej, on uważał, że życie jest wszędzie. To biografia Vaclava Havla, ale zarazem opowieść o XX wieku w sercu Europy. Zazdroszczę Alkowi Kaczorowskiemu tej książki." Mariusz Szczygieł",,Burżujski synalek", który chciał, żeby niepodległa Czechosłowacja była z nazwy socjalistyczna. Autorytet polityczny, który w wielu ważnych sprawach nie miał własnego zdania. Autor ,,Siły bezsilnych", który z prawami człowieka na ustach wspierał wojenne awantury Waszyngtonu, za co został przezwany ,,pożytecznym idiotą Busha ". Krytyk oszustw kapitalizmu, który potrafił opowiedzieć się za prywatnymi funduszami emerytalnymi -- przekrętem niemal doskonałym. A między tymi pęknięciami, sprzecznościami - praski hippis, kumpel, artysta i człowiek o wielkich ambicjach. Havel w opowieści Aleksandra Kaczorowskiego jest żywy, splątany, wieloznaczny. Jak go nie obrócisz, pokazuje się coś innego, nieraz zaskakującego. Czegóż więcej możemy oczekiwać od dobrej książki biograficznej " Artur Domosławski

Książka "Havel. Zemsta bezsilnych" - Aleksander Kaczorowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Czarne. Książka posiada 464 stron i została wydana w 2014 r. Cena 30.94 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Aleksander Kaczorowski - autor m.in.:
Produkty podobne: