pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Harmony in Chinese economic culture The perspective of contemporary socio-economic aspects

Dane szczegółowe:
Wydawca: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, PWE
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 150 s.
EAN: 9788320824339
ISBN: 978-83-2082-433-9
Data: 2021-07-30
44.42  59.90  15.48 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W książce przedstawiono jedną ze składowych kultury chińskiej, jaką jest kategoria harmonii z punktu widzenia elementów mających wpływ zarówno na zachowania ekonomiczne - kulturę gospodarczą, jak i organizacyjne/ zarządcze - kulturę gospodarowania.

W Chinach postrzeganie kategorii harmonii jest dalekie od jednorodnego. Wynika to nie tylko z wyjątkowo zróżnicowanego społeczeństwa chińskiego ze względu m.in. na występujące na terenach Ch RL grupy etniczne, przynależność pokoleniową czy sytuację społeczno-ekonomiczną jej mieszkańców, ale również z uwagi na przestrzenie życia, jakich kategoria harmonii dotyczy. Powyższe czynniki przekładają się nie tylko na zachowania i interakcje dnia codziennego, ale również na wybory o podłożu ekonomicznym. Harmonia jest wyjątkowo szerokim terminem: począwszy od jej postrzegania jako dynamicznej równowagi, poprzez sposób osiągania zdrowia fizycznego i psychicznego, przejaw estetyki, drogę do tao, doktrynę środka, brak zakłóceń pomiędzy zjawiskami, zrównoważony rozwój, narzędzie służące budowaniu silnej pozycji w przestrzeni międzynarodowej, aż po wymiar socjalistyczny. Znajomość kategorii harmonii, jej złożoności i bogactwa, w tym również uwarunkowań i sposobów aplikowania, pozwala m.in. na zorientowanie się i nakreślenie sposobu rozumowania mieszkańców Ch RL egzystujących w świecie wielu uzupełniających się sprzeczności, jak również na ułatwienie komunikacji z jej przedstawicielami, również o podłożu biznesowym.

Autorka stara się odpowiedzieć na następujące grupy pytań: Jak rozumiana jest współcześnie w Chinach kategoria harmonii? Co ma wpływ na harmonię w Ch RL? Czy harmonia faktycznie nadal jest ważna w życiu współczesnego Chińczyka? I przede wszystkim: Czy dążenie do harmonii jest widoczne w Chinach w powiązaniu z aktywnością ekonomiczną?

Książka "Harmony in Chinese economic culture The perspective of contemporary socio-economic aspects" - Katarzyna Mazur-Włodarczyk - oprawa miękka - Wydawnictwo Polskie Ekonomiczne, PWE. Książka posiada 150 stron i została wydana w 2021 r. Cena 44.42 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]