pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Hakerstwo
Tytuł książki:

Hakerstwo

Autor książki:

Tim Jordan

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 176 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788301166816
ISBN: 978-83-0116-681-6
Data: 2011-09-07
44.36  49.00  4.64 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Od włamań do najlepiej strzeżonych komputerów służb bezpieczeństwa i firm komputerowych do ruchów na rzecz Wolnego Oprogramowania - współczesne hakerstwo ma wiele twarzy. Zamiast angażowania się w dotychczasowe debaty o etycznym aspekcie obchodzenia zabezpieczeń, autor analizuje społeczne, polityczne, kulturalne i ekonomiczne aspekty kultury hakerskiej. Książka pokazuje, że współczesne hakerstwo nie jest jedynie odzwierciedleniem innych istniejących trendów kulturalnych i ideologii - jak cyberpunk czy anarchizm i komunitarianizm - ale czynnikiem aktywnie kształtującym sposób, w jaki się komunikujemy i gromadzimy informacje. Hakerstwo jest pasjonującą lekturą zarówno dla tych, którzy chcą odczarować ten okryty złą sławą temat jak i dla entuzjastów informatyki.
Tim Jordan - socjolog wykładający na Open University, specjalizujący się w badaniu internetowych ruchów społecznych Postaramy się dociec, w jaki sposób hakerstwo jest wykorzystywane do wywierania wpływu na społeczeństwo poprzez takie działania jak: cyberwojna, cyberterroryzm, haktywizm oraz cyberprzestępczość. Poddamy także analizie aspekty hakerstwa - które nie są związane z programowaniem ani korzystaniem z komputera - badając powiązania pomiędzy Creative Commons, hakerami, którzy nie programują, proletariatem programistów oraz subkulturami hakerskimi. Wreszcie, wszystkie te różnorodne składniki zestawimy, aby określić sens i znaczenie hakerstwa.
[fragment tekstu] media cyfrowe to pierwsza na polskim rynku seria wydawnicza na temat wpływu mediów cyfrowych na społeczeństwo i sposobach komunikacji międzyludzkiej. Każdy z tomów zajmuje się jednym z fenomenów związanych z rozwojem technologii cyfrowych. Autorów nie zadowalają uogólnienia, komunały i fantastyczne wizje przyszłości. media cyfrowe są wyważonym połączeniem najnowszej wiedzy technicznej i rzetelnych badań społecznych prowadzonych przez specjalistów, napisanych dla wszystkich zainteresowanych tematyką, a nie będących specjalistami.

Książka "Hakerstwo" - Tim Jordan - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 176 stron i została wydana w 2011 r. Cena 44.36 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Produkty podobne:
Po kryzysie - okładka książki

Po kryzysie

Alain Touraine