pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Grzechy główne

Autor książki:

ks. Andrzej Zwoliński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Homo Dei
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 228 s.
Wymiar: 205x140 mm
EAN: 9788365939388
ISBN: 978-83-6593-938-8
Data: 2020-09-15
21.45  21.85  0.4 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Grzechy główne - opis książki:

Katalog grzechów głównych, stworzony w starożytności chrześcijańskiej, to coś, co dotyczy w jakimś stopniu każdego z nas. Czasy się zmieniają, ale natura człowieka skazuje go na konieczność ciągłej walki z własnymi słabościami i nieustanny wysiłek powstawania z upadków. Tak odpowiada na powołanie go przez Boga do świętości.
Współczesność, ze swoimi rozmaitymi ideologiami, zwłaszcza relatywizmem, a także hałasem medialnym, pośpiechem i konsumpcjonizmem, wydaje się jeszcze bardziej utrudniać przeciwstawienie się pokusom naruszenia porządku wpisanego przez Boga w stworzenie, co jest istotą grzechu. Jego struktury przenikają życie wszystkich społeczeństw, przez co stają się niemal niezauważalne na co dzień. Przypomnienie o formach i przejawach grzechów, zwłaszcza tych zrodzonych przez cywilizację techniczną, które szczególnie dziś nam zagrażają, jest więc niezbędne. Ale to nie wszystko ks. Andrzej Zwoliński, sięgając do Biblii, ojców Kościoła, filozofii, literatury i licznych przykładów z życia, opisuje także sposoby i środki wyleczenia się z grzechów i wychowania przyszłych pokoleń do czystości, łagodności, pokory, umiarkowania i miłości bliźniego. Dlatego jest to kompendium dla każdego, kto poważnie traktuje swoje chrześcijańskie powołanie.

Książka "Grzechy główne" - ks. Andrzej Zwoliński - oprawa miękka - Wydawnictwo Homo Dei. Książka posiada 228 stron i została wydana w 2019 r. Cena 21.45 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]