pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Granice i pochodne. Metody rozwiązywania zadań (+ CD)

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2013
Oprawa: twarda
Ilość stron: 462 s.
Wymiar: 168x238 mm
EAN: 9788301173708
ISBN: 978-83-0117-370-8
Data: 2013-10-07
81.02 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 2-4 dni

Opis książki:

Książka doskonałego zespołu - po Repetytorium z matematyki i Całkach autorzy zajęli się kolejnym, kompleksowo ujętym ważnym zagadnieniem matematyki wyższej, z którym zmagają się wszyscy studenci kierunków technicznych.

Podręcznik ma charakter praktyczno-teoretyczny, bardzo pomocny w zrozumieniu istoty tak ważnych zagadnień w analizie matematycznej, jak granica i ciągłość funkcji jednej zmiennej (granica właściwa i niewłaściwa, ciągłość i jednostajna ciągłość), rachunek różniczkowy funkcji jednej zmiennej (pierwsza pochodna i jej interpretacja geometryczna, reguła de l Hospitala, przebieg zmienności funkcji, szeregi Taylora), granica i ciągłość funkcji wielu zmiennych (elementy teorii przestrzeni metrycznych, granica funkcji), rachunek różniczkowy funkcji wielu zmiennych (pochodne kierunkowe i cząstkowe, pochodne wyższych rzędów, zastosowania pochodnych, funkcje uwikłane).

Książka jest napisana w formie ćwiczeń rachunkowych, których wykonanie zapewni biegłość w posługiwaniu się metodami rachunkowymi wykorzystywanymi przy obliczaniu granic i przy zastosowaniu rachunku różniczkowego funkcji jednej i wielu zmiennych; zawiera również wiele zadań rozwiązanych bardzo szczegółowo, krok po kroku.

Do książki jest dołączona płyta CD z programem Maxima oraz materiałami dodatkowymi, wyjaśniającymi, jak z niego korzystać.

Książka "Granice i pochodne. Metody rozwiązywania zadań (+ CD)" - Kamil Niedziełomski, Robert Kowalczyk, Cezary Obczyński - oprawa twarda - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 462 stron i została wydana w 2013 r. Cena 81.02 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]