pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Całki. Metody rozwiązywania zadań

Dane szczegółowe:
Wydawca: Naukowe PWN
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 434 s.
Wymiar: 168x238 mm
EAN: 9788301169848
ISBN: 978-83-0116-984-8
Data: 2012-09-05
73.01 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 2-4 dni

Opis książki:

CAŁKI. METODY ROZWIĄZYWANIA ZADAŃ Minimum teorii i maksimum zadań Książka krok po kroku pokazuje sposób rozwiązywania zadań wraz ze wszystkimi przekształceniami. Zagadnienia omówione w książce to m.in.: całki nieoznaczone; całki oznaczone i ich zastosowania geometryczne; całki podwójne, potrójne i wielokrotne; zastosowania geometryczne całek podwójnych i potrójnych; całki niewłaściwe pojedyncze i podwójne; całki krzywoliniowe i powierzchniowe.

Forma ćwiczeń rachunkowych ułatwi czytelnikom biegłe posługiwanie się metodami rachunkowymi dotyczącymi całek.

Książka jest przeznaczona przede wszystkim dla studentów kierunków technicznych oraz matematycznych, fizycznych i ekonomicznych szkół wyższych, na których jest wykładana matematyka, a więc omawiane są zagadnienia związane z całką pojedynczą, wielokrotną czy krzywoliniową.

Do książki jest dołączona płyta CD z programem Maxima oraz materiałami dodatkowymi, w których pokazano, jak rozwiązywać zamieszczone w książce zadania za pomocą dołączonego oprogramowania.

Książka "Całki. Metody rozwiązywania zadań" - Cezary Obczyński, Robert Kowalczyk, Kamil Niedziałomski - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 434 stron i została wydana w 2012 r. Cena 73.01 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]