pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Gospodarka Światowa. Geneza i ewolucja - do czasów pandemii
Książki »
Tytuł książki:

Gospodarka Światowa. Geneza i ewolucja - do czasów pandemii

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 448 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788301217242
ISBN: 978-83-0121-724-2
Data: 2021-05-21
81.86  89.00  7.14 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Nowe wydanie cieszącego się od lat niesłabnącym zainteresowaniem podręcznika wyjaśniającego zależności w globalnej gospodarce.

Książka obejmuje całość dziejów gospodarki światowej - od starożytności do czasu wybuchu globalnej pandemii w 2020 r.

Autorzy skupili się na zbadaniu podstawowych trendów, które wystąpiły w gospodarce światowej. Pierwsze rozdziały poświęcono gospodarce w okresie starożytności, średniowiecza, odrodzenia i oświecenia, ze szczególnym uwzględnieniem charakterystyki pierwszych ośrodków gospodarczych o znaczeniu międzynarodowym.

Głębsza analiza dotyczy kształtowania się rynku światowego w XIX w. Najwięcej miejsca poświęcono ewolucji międzynarodowych stosunków ekonomicznych w XX w. i w pierwszych dwóch dekadach XXI stulecia. Autorzy skupili się na pokazaniu zmian w dochodzie narodowym, produkcji przemysłowej i rolnej, obrotach handlowych oraz procesach integracyjnych i dezintegracyjnych w dobie globalizacji. Uwzględnione zostały także przesłanki polityczne mające decydujący wpływ na rozwój światowej gospodarki.

Niezbędne źródło wiedzy dla studentów kierunków ekonomicznych, zarządzania, stosunków międzynarodowych, nauk politycznych i historii.

Książka "Gospodarka Światowa. Geneza i ewolucja - do czasów pandemii" - Rafał Matera, Janusz Skodlarski - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 448 stron i została wydana w 2021 r. Cena 81.86 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]