pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Gospoda pod Bocianem

Autor książki:

Katarzyna Droga

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 328 s.
Wymiar: 140x210 mm
EAN: 9788328338265
ISBN: 978-83-2833-826-5
Data: 2018-08-20
15.95  39.90  23.95 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Korzenie rodziny Bogoszów nierozerwalnie wiążą się z zajazdem na rozstaju dróg, tuż obok starej wierzby z bocianim gniazdem. Gdy w XIX wieku Henryk Bogosz kupuje ziemię pod Kalinowem, gniazdo już istnieje. Ptaki powracające co roku widzą, jak powstaje gospoda, jak zarządzają nią kolejne pokolenia. Są świadkami wichrów wojny, namiętności, tajemnic, zdrad, miłości, a nawet zbrodni w Gospodzie pod Bocianem. Mimo to każdy Bogosz wie, że tutaj bije serce małej wspólnoty.

Losy rodzin są jak drzewa o rozwichrzonych gałęziach, splatają się ze sobą na wiele sposobów. Najlepiej wiedzą o tym ludzie, którzy zbliżają się do końca swego życia. Czasem wystarczy wsłuchać się w ich opowieści, by w pełnej krasie zobaczyć świat dawno miniony, odkryć sekrety przeszłych pokoleń, przeniknąć myśli i uczucia tych, których nie mieliśmy szansy poznać osobiście. Katarzyna Droga po raz kolejny zaprasza nas do swej magicznej podróży w przeszłość.

Powiedzieć, że to powieść emocjonująca, wzruszająca, trzymająca w napięciu - to za mało. Przeszłość przeplata się z teraźniejszością, namiętność z lękiem, siła ze słabością. Wchodzimy w świat sytuacji ekstremalnych, z którymi konfrontują się bohaterowie. Dla mnie poza fascynującą fabułą opartą na prawdziwej historii jest to opowieść o niezłomnej sile kobiet.

Magdalena Stużyńska
Nie mogłam się od niej oderwać. To kolejna opowieść Kasi Drogiej, która wzrusza, pozwala zatrzymać się na chwilę, znaleźć sens i zwolnić oddech, odpocząć. Nie jestem obiektywna, bo książki Kasi wchłaniam, oddycham nimi, i wracam do nich wielokrotnie, dlatego zupełnie subiektywnie, polecam ją Państwu z całego serca.

Julia Pietrucha

Książka "Gospoda pod Bocianem" - Katarzyna Droga - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 328 stron i została wydana w 2018 r. Cena 15.95 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: MartaHari; Ocena: 5 pkt.; Data: 2018-08-26
Polska, świetna saga o rodzinie osiadłej na Podlasiu. Opowieść kipi energią, dużo się dzieje. Kończymy czytać nasyceni. To bardzo dobra nowina, bo ja mam dosyć książek, które zostawiają sobie furtkę do wypchnięcia II tomu, z nadzieją na kolejne. K. Droga skrupulatnie kończy wątki, wyjawia tajemnice i postaciom nadaje zakończenie. Tak, zakończenie. Jest nim śmierć, wyjazd czy małżeństwo.
To uczciwość pisarska godna pochwały. Sądzę, że nie tylko mojej.
skomentuj opinię/recenzję [+]