pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Przestępcy z Łubianki

Autor książki:

Aleksander Litwinienko

Dane szczegółowe:
Wydawca: Replika
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
EAN: 9788366989740
ISBN: 978-83-6698-974-0
Data: 2022-03-22
29.89  44.90  15.01 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Nieznane fakty z działalności Federalnej Służby Bezpieczeństwa w bezpośredniej relacji największego zdrajcy w jej dotychczasowej historii
Pomimo wszystkich okoliczności zewnętrznych i osobistych Aleksander Litwinienko chciał zachować ludzką godność i choć odrobinę przyzwoitości w kraju, gdzie jednostka nie znaczy nic, a bezkarność władzy jest nieskończona.

Z przeprowadzonych rozmów dowiadujemy się o szczegółach zatrzymania i postępowaniu sądowym przeciw niemu. Poznajemy jego drogę od wiernego agenta do zbuntowanego przestępcy.

Litwinienko usprawiedliwia swój bunt przeciwko systemowi argumentując, że to nie on zdradził, ale jego zdradzono i oszukano. Poznajemy motywy, jakimi się kierował oraz ideały, które musiał poświęcić w walce o sprawiedliwość w Rosji.

Umierając oskarżył wprost Władimira Putina: Może uda ci się uciszyć mnie, ale ta cisza ma swoją cenę. Pokazałeś, że jesteś tak barbarzyński i bezwzględny, jak twierdzą twoi najbardziej wrodzy krytycy. Okrzyki protestu z całego świata będą dźwięczeć w pańskich uszach, panie Putin, przez resztę pańskiego życia. Oby Bóg wybaczył ci to, co zrobiłeś.

Litwinienko pokazuje, że tarcza i miecz partii jest w rzeczywistości ogromną strukturą kryminalną.

Władimir Bukowski
Książka straszna, porywająca i potrzebna.

Wiktor Suworow

Książka "Przestępcy z Łubianki" - Aleksander Litwinienko - oprawa miękka - Wydawnictwo Replika. Książka posiada 0 stron i została wydana w 2022 r. Cena 29.89 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]