pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Germanofil

Autor książki:

Piotr Zychowicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
EAN: 9788381881562
ISBN: 978-83-8188-156-2
Data: 2021-01-18
Cena wydawcy: 42.37 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Wydanie specjalne z dodatkowymi materiałami.
Władysław Studnicki był politycznym prorokiem. W najdrobniejszych szczegółach przewidział klęskę 1939 roku w wojnie z Niemcami, sowiecki cios w plecy i zdradę aliantów. Bezskutecznie apelował do ministra Becka o przyjęcie oferty III Rzeszy i wspólny marsz przeciwko Związkowi Sowieckiemu.
Podczas II wojny światowej żądał od Hitlera, by porzucił zbrodniczą politykę okupacyjną w Polsce. Wielokrotnie interweniował na rzecz aresztowanych rodaków. Gotowy był nawet stanąć na czele kolaboracyjnego rządu, by ratować naród przed terrorem. Niemcy uwięzili go na Pawiaku.
Czołowy polski germanofil, jak sam się nazywał, był krytykiem AK. Sprzeciwiał się zamachom, sabotażom i akcji Burza, gdyż działania te kosztowały Polaków mnóstwo krwi, a korzystali na nich wyłącznie Sowieci. Powstanie warszawskie uważał za koszmarny błąd i narodowe nieszczęście.
Dla komunistów Studnicki był wrogiem ludu i faszystą. Skazali go na zapomnienie. Piotr Zychowicz przywraca należne mu miejsce w historii.
Germanofil przedstawia dramat i niejednoznaczne losy tej postaci. To najbardziej niepoprawna politycznie polska biografia z okresu II wojny światowej.

Książka "Germanofil" - Piotr Zychowicz - oprawa twarda - Wydawnictwo Rebis. Książka posiada 0 stron i została wydana w 2020 r.