pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Geopolityczne trzęsienie ziemi Jak rosyjska agresja na Ukrainę zmieniła świat

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Nowej Konfederacji
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 352 s.
EAN: 9788396403872
ISBN: 978-83-9640-387-2
Data: 2022-07-27
44.10  53.00  8.9 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 2-4 dni

Opis książki:

Napaść Rosji na Ukrainę jest jak inwazja Hunów czy Mongołów. Najazdy z Wielkiego Stepu stworzyły tożsamość europejską, uświadamiając mieszkańcom kontynentu, że są jednością. Wydarzenie to spowodowało geopolityczne trzęsienie ziemi. Część skutków jest tymczasowa, ale wielkie ich spektrum zostanie z nami na długo. Musimy już teraz o nich myśleć.

Poniższa książka jest zbiorem artykułów dotyczących wojny, napisanych przez autorów Nowej Konfederacji. Obejmuje wydarzenia od pierwszego dnia rosyjskiej agresji na Ukrainę do połowy czerwca 2022 roku, dotykając kluczowych obszarów i zagadnień związanych z kryzysem wojennym. Mam nadzieję, że analizy te, napisane przez wybitnych ekspertów w swojej dziedzinie oraz niżej podpisanego, rzucą więcej światła na ten konflikt i ukażą jego konsekwencje dla bezpieczeństwa, układu geopolitycznego, gospodarki i społeczeństwa. Stając się zarówno kroniką pierwszych stu dni wojny, jak i źródłem inspiracji do dalszych analiz.

Autorzy książki: Paweł Behrendt, Karolina Łucja Białke, Marek Budzisz, Marcin Chruściel, Jan Czarnocki, Konrad Gadera, Tomasz Gajewski, Bogdan Góralczyk, Robert Kuraszkiewicz, Stanisław Maksymowicz, Jerzy Marek Nowakowsk, Bartosz Oleszko-Pyka, Mateusz Perowicz, Jarema Piekutowski, Bartłomiej Radziejewski, Stefan Sękowski, Witold Sokała, Wojciech Stanisławski, Łukasz Warzecha, Marek Wojnar, Aneta Zelek

Książka "Geopolityczne trzęsienie ziemi Jak rosyjska agresja na Ukrainę zmieniła świat" - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Nowej Konfederacji. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2022 r. Cena 44.10 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]