pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Generalissimus

Autor książki:

Dariusz Wilczak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ossolineum
Rok wyd.: 2011
Oprawa: twarda
Ilość stron: 178 s.
Wymiar: 130x207 mm
EAN: 9788304050594
ISBN: 978-83-04-05059-4
Data: 2012-03-22
Cena wydawcy: 26.99 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Wojciech Jaruzelski to jedna z niewielu postaci polskiej rzeczywistości ostatnich dekad, która wzbudza skrajne emocje. Z jednej strony racjonalną, czasem ideologicznie motywowaną krytykę i potępienie, z drugiej - bezrefleksyjną akceptację. Rozmawiając z wieloma bliskimi Jaruzelskiemu ludźmi i z samym generałem Dariusz Wilczak stara się odpowiedzieć na pytanie kim właściwie jest ten człowiek, którego indywidualny życiorys i doświadczenia polityczne są wypadkową procesów historycznych, jakich doświadcza Polska od czasów przedwojennych do dziś. Dariusz Wilczak pyta nie tylko o zdarzenia, w których generał uczestniczył i których był sprawcą, ale także o uczucia, takie jak miłość, przyjaźń, obawa, strach, odwaga, niechęć, nienawiść czy honor. W książce znajdą się też opisy sytuacji, zdarzeń, które nigdy nie wydostały się z gabinetów rządzących Polską w czasach PRL. Opisy zdarzeń dramatycznych, ale także zabawnych, pokazujących specyfikę tamtych czasów i zaskakującą naiwność ocen rządzących.

Dariusz Wilczak, ukończył etnografię na Uniwersytecie Łódzkim i podyplomowe studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. Autor słuchowisk radiowych oraz książek: Pajęczyna (wspólnie z Barbarą Stanisławczyk), Mucha za szybą, On Kwaśniewski (wspólnie z Grzegorzem Indulskim), Ponad stan. Od dziesięciu lat jest dziennikarzem tygodnika Newsweek Polska.

Książka "Generalissimus" - Dariusz Wilczak - oprawa twarda - Wydawnictwo Ossolineum. Książka posiada 178 stron i została wydana w 2011 r.