pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Gender bez emocji. Co mówi nauka o płci i tożsamości płciowej

Autor książki:

Debra Soh

Dane szczegółowe:
Wydawca: sensus
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 140x208 mm
EAN: 9788328378933
ISBN: 978-83-283-7893-3
Data: 2022-02-02
35.27 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:


Mężczyzna czy kobieta Dziewczynka czy chłopiec Człowieka definiuje się przez płeć, a płeć określa, kim może się stać. Na uwarunkowania czysto biologiczne nakładają się wymagania społeczne, oczekiwania rodziny, polityków i przywódców religijnych, a także obyczaje i stereotypy. Z tym wszystkim musi się mierzyć konkretna osoba. Rodzą się wtedy pytania, na które nie ma prostych odpowiedzi. Czym jest kobiecość i męskość Jakie znaczenie mają wychowanie i kultura, a jakie biologia I wreszcie - jak odróżnić prawdę od uprzedzeń, poprawności politycznej i ideologii
Dzięki tej książce dowiesz się, jakie są fakty, i to fakty dowiedzione akademickimi metodami. Przekonasz się, że wokół płciowości człowieka i jego orientacji seksualnej narosło sporo mitów, a próby ich zdemaskowania mogą w najlepszym wypadku zostać uznane za kontrowersyjne, w najgorszym zaś - wywołać falę nienawiści. W każdym rozdziale tej książki znajdziesz wyniki rzetelnych badań naukowych przedstawione w kontekście powszechnych dziś mitów, tabu czy ideologii. Odpowiedzi nauki na pytania o różnice płciowe w relacjach seksualnych, o tranzycję małych dzieci, liczbę płci czy różnice płciowe w mózgu mogą wydać Ci się trudne do przyjęcia. Masz jednak możliwość ich poznania. I podjęcia decyzji, czy je akceptujesz, czy odrzucasz.

Książka "Gender bez emocji. Co mówi nauka o płci i tożsamości płciowej" - Debra Soh - oprawa Miękka - Wydawnictwo sensus. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2022 r. Cena 35.27 zł. Zapraszamy na zakupy!