pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Godność proszę. O transpłciowości, gniewie i nadziei

Autor książki:

Maja Heban

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Krytyki Politycznej
Rok wyd.: 2023
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 208 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788367075763
ISBN: 978-83-6707-576-3
Data: 2023-05-18
35.68 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Z czym na co dzień mierzą się osoby transpłciowe Jakie prawne, społeczne, medyczne aspekty wpływają na ich codzienne życie Jak media piszą o ludziach transpłciowych i jakie oczekiwania są im stawiane Kto i po co przemyca do Polski kampanię rozpowszechniania kłamstw o tranzycji, która w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych doprowadziła już do tragedii I gdzie w tym wszystkim szukać nadziei Ta książka to osobisty manifest i zarazem kontynuacja działalności aktywistycznej autorki. Maja Heban stawia w niej dwa cele: ułatwić osobom cispłciowym zrozumienie transpłciowości oraz dać własnej społeczności satysfakcję, że postulaty i przemyślenia, które przynajmniej część osób dzieli, będą mogły głośno wybrzmieć. Osadzona w biografii autorki narracja nie ma na celu ustanowienia kanonu czym transpłciowość jest i może być, gdyż doświadczenie i potrzeby każdej osoby są różne.

Dzięki osobistej perspektywie autorka pragnie jednak dotrzeć do tych, którzy nie mogą empirycznie poznać transpłciowości, ale i do tych, którzy - choć żyją ze słusznym gniewem skierowanym ku codziennym trudnościom - poszukują nadziei i równości.

Książka "Godność proszę. O transpłciowości, gniewie i nadziei" - Maja Heban - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Krytyki Politycznej. Książka posiada 208 stron i została wydana w 2023 r. Cena 35.68 zł. Zapraszamy na zakupy!