pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Przemyśleć Polskę - okładka książki
Przemyśleć Polskę pozycja dostępna
Księgarnia »
Książki »
»
Gdyby burmistrzowie rządzili światem. Dysfunkcyjne kraje, rozkwitające...
Księgarnia »
Książki »
książka:

Gdyby burmistrzowie rządzili światem. Dysfunkcyjne kraje, rozkwitające miasta

Dane szczegółowe:
Wydawca: Muza
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 480 s.
Wymiar: 155x235 mm
EAN: 9788377587874
ISBN: 978-83-7758-787-4
Data: 2014-09-23
Cena wydawcy: 49.99 złpozycja niedostępna

Gdyby burmistrzowie rządzili światem. Dysfunkcyjne kraje, rozkwitające miasta - Benjamin R. Barber - opis książki:

Czy miasta potrafią lepiej od państw rozwiązać najpoważniejsze problemy XXI wieku Czy cała nadzieja w miejskiej demokracji Narody świata wydają się sparaliżowane wobec najniebezpieczniejszych wyzwań naszych czasów - zmiany klimatu, terroryzmu, ubóstwa, handlu narkotykami, bronią i ludźmi. Problemy są zbyt poważne, za bardzo powiązane wzajemnie, zbyt sporne, by mogło się z nimi uporać państwo narodowe. Czy państwo, ongiś największa nadzieja demokracji, okazuje się dzisiaj z jej punktu widzenia dysfunkcjonalne Przestarzałe Odpowiedź brzmi tak, stwierdza Benjamin Barber w tej nadzwyczaj prowokującej i oryginalnej książce. Miasta i kierujący nimi burmistrzowie potrafią lepiej sobie poradzić, i to robią.

Barber powołuje się na wyjątkowe cechy wspólne dla miast na całym świecie. Są nimi: pragmatyzm, obywatelskie zaufanie, partycypacja, obojętność na granice i suwerenność, demokratyczne zamiłowanie do tworzenia sieci kontaktów, kreatywności, innowacji i współpracy. Ukazuje, jak burmistrzowie, każdy z osobna i wspólnym wysiłkiem, skuteczniej podchodzą do ponadnarodowych problemów niż państwa narodowe, pogrążone w walkach ideologicznych i rywalizacjach o suwerenność. Przedstawiając portrety kilkanaściorga odważnych burmistrzów innowatorów z różnych krajów świata, autor prezentuje frapującą nową wizję rządzenia w nadchodzącym stuleciu. Barber przekonująco wykazuje, że miasto jest nadzieją demokracji w globalizującym się świecie, a wybitni burmistrzowie już dowodzą, że istotnie tak jest.

Autor przygotował specjalnie do polskiego wydania opisy sylwetek Hanny Gronkiewicz-Waltz i Rafała Dudkiewicza.

BENJAMIN R. BARBER jest starszym pracownikiem naukowym w Center of Philanthropy and Civil Society w Graduate Center City University of New York, założycielem i przewodniczącym Interdependence Movement ( Citizens Without Borders ) [Ruchu Współzależności Obywatele Bez Granic ] oraz autorem takich książek, jak Dżihad kontra McŚwiat, Skonsumowani, Strong Democracy i innych.

Książka „Gdyby burmistrzowie rządzili światem. Dysfunkcyjne kraje, rozkwitające miasta” - oprawa twarda - Wydawnictwo Muza.

Książka posiada 480 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Gdyby burmistrzowie rządzili światem. Dysfunkcyjne kraje, rozkwitające..."
Kupujący tę pozycję zamówili również: