pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Fritz Bauer. Auschwitz przed sądem
Książki »
Tytuł książki:

Fritz Bauer. Auschwitz przed sądem

Autor książki:

Ronen Steinke

Dane szczegółowe:
Wydawca: Replika
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 360 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788376746234
ISBN: 978-83-7674-623-4
Data: 2017-11-17
16.92  44.90  27.98 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Fritz Bauer - człowiek który nie pozwolił Niemcom zapomnieć o przeszłości
Pracując w wymiarze sprawiedliwości rodzącej się Republiki Federalnej Niemiec, prokurator Fritz Bauer starał się być głosem jej sumienia. Więzień obozów, zbiegły Żyd, który w 1949 r. powrócił do kraju, by objąć stanowisko prokuratora generalnego Hesji we Frankfurcie nad Menem.

Za jego sprawą zrehabilitowano uczestników zamachu na Hitlera z 20 lipca 1944 r., a III Rzesza oficjalnie została uznana przez sąd za "państwo bezprawia". To Bauer przekazał izraelskiemu Mosadowi trop, który doprowadził do porwania i osądzenia Adolfa Eichmanna. Ogromny był także jego wkład w przeprowadzony w latach 60. we Frankfurcie proces zbrodniarzy SS z KL Auschwitz-Birkenau.

Działając w powojennej, a więc pozornie sprzyjającej rzeczywistości, Fritz Bauer często natrafiał na niechęć czy wręcz sprzeciw kolegów, mających nierzadko niejasną przeszłość uwikłaną w narodowy socjalizm. Również państwo niemieckie starało się unikać rozliczania z udziału w zbrodniach nazistowskich. Dlatego Bauer nie ufał jego organom.

Stąd też o większości jego dokonań dowiedzieliśmy się dopiero po jego śmierci. Śmierci nader tajemniczej. Kim tak naprawdę był ten osamotniony wojownik o prawdę?

Książka "Fritz Bauer. Auschwitz przed sądem" - Ronen Steinke - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Replika. Książka posiada 360 stron i została wydana w 2017 r. Cena 16.92 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Czerwony głód - okładka książki

Czerwony głód

Anne Applebaum
Produkty podobne:
Ucieczka z Auschwitz - okładka książki

Ucieczka z Auschwitz

Andriej Pogożew