pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Zapisy Terroru. Tom 5. Auschwitz-Birkenau. Życie w fabryce śmierci...
Książki »
Tytuł książki:

Zapisy Terroru. Tom 5. Auschwitz-Birkenau. Życie w fabryce śmierci / Instytut Solidarności i Męstwa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pileckiego
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 340 s.
EAN: 9788395126857
ISBN: 978-83-9512-685-7
Data: 2019-02-05
32.22  47.25  15.03 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Niniejszy tom Zapisów Terroru jest pierwszym z poświęconych Auschwitz-Birkenau. Relacje dotyczą m.in. warunków życia, niewolniczej pracy, stosowanych kar i metod egzekucji. Szczególny charakter mają zeznania członków Sonderkommanda, wyznaczonych do wyjątkowo ciężkich prac związanych z przeprowadzaną przez Niemców Zagładą Żydów i wyniszczaniem innych narodowości. W ostatnim rozdziale ukazano działalność obozowego ruchu oporu.

Przywołanie osobistych świadectw więźniów Auschwitz-Birkenau pozwala oddać głos pojedynczym ofiarom nazistowskiego totalitaryzmu, zamiast sprowadzać ich los do suchej statystyki. Relacje poszczególnych ofiar ukazują różnorodność ich losów i specyfikę doświadczeń każdej z nich. Dzielili się nimi nie tylko żydowscy i polscy obywatele przedwojennej Rzeczypospolitej, ale również więźniowie z innych krajów okupowanej Europy.

Książka "Zapisy Terroru. Tom 5. Auschwitz-Birkenau. Życie w fabryce śmierci / Instytut Solidarności i Męstwa" - praca zbiorowa - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Instytut Pileckiego. Książka posiada 340 stron i została wydana w 2019 r. Cena 32.22 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
W godzinie próby. Żołnierze podziemia - okładka książki

W godzinie próby. Żołnierze podziemia niepodległościowego...

Anna Chmielewska, Jolanta Drozdowska, Justyna Gogolewska
Produkty podobne: