pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Finansowe determinaty wzrostu w gospodarce globalnej
Tytuł książki:

Finansowe determinaty wzrostu w gospodarce globalnej

Autor książki:

Jan N. Bednarczyk

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 302 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788375563597
ISBN: 978-83-7556-359-7
Data: 2011-01-19
47.60  55.00  7.4 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Współczesna gospodarka światowa znajduje się w szczególnej fazie rozwoju. Z jednej strony, pojawiają się oznaki wychodzenia z jednego z najgłębszych kryzysów, jakie dotknęły kraje rozwinięte w latach 2007-2008, zaś z drugiej strony - równowaga wzrostu jest na tyle krucha, że znaczna część uczestników życia gospodarczego przewiduje możliwość rozwinięcia się po tym kryzysie jedynie słabego ożywienia lub nawet wystąpienia jegodrugiego dna". Źródeł tych pesymistycznych nastrojów należy upatrywać niewątpliwie w przyczynach, które legły u podstaw ostatniego kryzysu, tj. niestabilności rynków finansowych. Przejawem tej niestabilności był kryzys na rynku kredytów subprime w Stanach Zjednoczonych, ale jej przesłanki pojawiły się znacznie wcześniej i tkwią głęboko korzeniami zarówno w polityce gospodarczej czołowych potęg współczesnego świata, żywiołowym rozwoju rynków finansowych, jak i wynikają z braku wystarczająco skutecznych narzędzi koordynacji polityki antykryzysowej w skali globalnej.
Przekazywana do rąk Czytelnika książka prezentuje różne aspekty problematyki wzrostu gospodarczego ze szczególnym uwzględnieniem wpływu na ten wzrost czynników finansowych. Taki profil publikacji wynika z charakteru procesów, jakie dokonują się w globalnej gospodarce właściwie od początku tego wieku, odkąd to narastanie bańki spekulacyjnej w szeroko pojętym sektorze nieruchomości, finansowanej kredytem bankowym, wywołało załamanie się koniunktury, nie obserwowane od czasów Wielkiego Kryzysu lat 1929-1933. Istnieje zatem potrzeba przyjrzenia się mechanizmom, które wywołały ostatnie wstrząsy w globalnej gospodarce m.in. po to, aby ocenić szansę finansowych mechanizmów stabilizacji wdrażanych w ich efekcie.

Książka "Finansowe determinaty wzrostu w gospodarce globalnej" - Jan N. Bednarczyk (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu. Książka posiada 302 stron i została wydana w 2010 r. Cena 47.60 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Produkty podobne:
Przemiany w gospodarce światowej. - okładka książki

Przemiany w gospodarce światowej. Wybrane aspekty

Janina Pach, Dorota Murzyn (red.)