pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Finansowanie publiczne oświaty niepublicznej
Tytuł książki:

Finansowanie publiczne oświaty niepublicznej

Autor książki:

Antoni Jeżowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 336 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788326445613
ISBN: 978-83-2644-561-3
Data: 2013-12-23
Cena wydawcy: 59.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Finanse
Finanse 52.90 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Prawo finansowe Unii Europejskiej
Prawo finansowe Unii Europejskiej 7.35 zł pozycja dostępna!
Książka Finansowanie publiczne oświaty niepublicznej to kompleksowe oraz wyczerpujące omówienie zagadnień finansowania oświaty niepublicznej ze środków publicznych, obejmujących zarówno beneficjantów - szkoły i podmioty je prowadzące, jak i samorządy, głównie gminne i powiatowe, jako podmioty dotujące. Celem publikacji jest pomoc w poszukiwaniu najskuteczniejszych sposobów finansowania - niesprzecznych z ustawą o systemie oświaty oraz ustawą o finansach publicznych.

W opracowaniu omówiono: - zagadnienia związane z funkcjonowaniem i finansowaniem przedszkoli i szkół niepublicznych, - zadania organów dotujących i dotowanych w świetle art. 80 i 90 ustawy o systemie oświaty, - zmiany w sieci przedszkoli publicznych i niepublicznych, prowadzonych przez gminy i podmioty niebędące gminami, pokazane na kanwie nowych rozwiązań prawnych.

Publikacja skierowana jest do dyrektorów szkół i placówek oświaty niepublicznej oraz działów finansowych funkcjonujących w tych podmiotach. Powinna także zainteresować jednostki samorządu terytorialnego, na terenie których działają jednostki oświaty niepublicznej, oraz organy sprawujące nadzór nad takimi placówkami: w zakresie ich funkcjonowania - kuratorów oświaty, a w za kresie wykorzystania dotacji ze środków publicznych - regionalne izby obrachunkowe oraz, coraz częściej, samorządowe kolegia odwoławcze i izby skarbowe, także sądy.

Książka "Finansowanie publiczne oświaty niepublicznej" - Antoni Jeżowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 336 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""