pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Finanse firmy. Jak zarządzać kapitałem

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 165x238 mm
EAN: 9788325536879
ISBN: 978-83-2553-687-9
Data: 2012-04-11
Cena wydawcy: 49.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Jest to trzecie wydanie książki, które w stosunku do poprzednich zostało w dużym stopniu zmienione, zarówno pod względem samego układu, jak i treści. Książka została podzielona na sześć części, w których omówiono następujące zagadnienia: podstawy decyzji inwestycyjnych, metody oceny i selekcji projektów inwestycyjnych, przesłanki optymalizacji decyzji inwestycyjnych, instrumenty transferu ryzyka na rynku kapitałowym, zarządzanie kapitałem obrotowym, standing finansowy przedsiębiorstwa.

Autorzy kierują książkę zarówno do studentów studiujących na kierunkach ekonomicznych i zarządzania, jak i do przedsiębiorców i menedżerów pionu finansowego przedsiębiorstw. Omawiając metody i narzędzia zarządzania kapitałem, starają się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego warto je stosować i w jakich warunkach gospodarczych. Daje to podstawę zrozumienia finansów przedsiębiorstwa, a nie tylko biernego ich nauczenia. Książka zawiera dużą liczbę przykładów zastosowań, studiów przypadków i analiz porównawczych. Pozwalają one ocenić korzyści i zagrożenia wynikające z podjęcia takiej, a nie innej decyzji o alokacji kapitału.

Autorami podręcznika są pracownicy naukowo-dydaktyczni Katedry Finansów i Rachunkowości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

( ) proces dydaktyczny w szkolnictwie wyższym, pod presją rynku wymagań stawianych przez pracodawców oraz wychodzącym im naprzeciw wymagań znowelizowanej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, kładzie coraz większy nacisk na kształtowanie umiejętności absolwentów w praktycznym stosowaniu nabytej wiedzy. Recenzowana praca w dużym stopniu spełnia te oczekiwania, wplatając w tekst wielką liczbę ilustracji graficznych, zestawień danych liczbowych, przykładów, zadań liczbowych oraz studia przypadków. Podejście takie jest niewątpliwie szczególnie cenne w przypadku podręcznika z zakresu finansów, gdyż pozwala na pełne zrozumienie wprowadzanych w nim pojęć, technik, narzędzi.

Prof. dr hab. Jerzy Węcławski Wydział Ekonomiczny Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Książka "Finanse firmy. Jak zarządzać kapitałem" - Wiesław Szczęsny, Jan Śliwa, Rafał Cieślik, Sławomir Wymysłowski - oprawa miękka - Wydawnictwo C H Beck. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2012 r.