pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Filozofia, marksizm, socjalizm

Autor książki:

Jerzy Kochan

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 314 s.
EAN: 9788366470637
ISBN: 978-83-6647-063-7
Data: 2021-05-06
32.55  37.80  5.25 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

KSIĄŻKA W PRZYGOTOWANIU !!!
Książka składa się z samodzielnych prac, artykułów i rozpraw, powstałych w ostatnich latach i różniących się gatunkowo. Czytelnik może czytać zamieszczone tu teksty w dowolnej kolejności zależnie od nastroju wybierać z oferowanego zestawu te dłuższe, trudniejsze i wymagające maksymalnej koncentracji, bądź teksty lżejsze, bliższe problematyce dnia dzisiejszego [...].

Jerzy Kochan uważa, że projekt socjalistyczny jest wciąż aktualny i że na horyzoncie dziejów nie pojawiła się inna realistyczna alternatywa dla kapitalizmu, zaś teza Fukuyamy o "końcu historii" zupełnie się skompromitowała. Zarazem jednak twierdzi, że drogi realizacji projektu socjalistycznego są nader skomplikowane i zaskakujące, dlatego też potrzebują filozoficznego rozsupłania, wyjaśnienia, zrozumienia i bacznej obserwacji. [...] Rozważania Autora inspirują do pytań: Czy socjalizm jest jeszcze aktualny? Czy upadek ZSRR to koniec socjalizmu? Czy niezwykły rozwój ekonomiczny Chińskiej Republiki Ludowej to aktualizacja perspektywy socjalizmu? A może to Bernie Sanders w USA oznacza "nowy początek?"
dr hab. Halina Walentowicz, prof. ucz.

Książka "Filozofia, marksizm, socjalizm" - Jerzy Kochan - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 314 stron i została wydana w 2021 r. Cena 32.55 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]