pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Excel. Tabele przestawne w prostych krokach

Autor książki:

Henryk Tyszka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 144 s.
EAN: 9788328385467
ISBN: 978-83-2838-546-7
Data: 2021-11-18
28.14 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Analizuj dane za pomocą tabel przestawnych w Excelu!
Twórz użyteczne tabele przestawne
Wyświetlaj zaawansowane raporty
Generuj czytelne wykresy przestawne
Na temat tego, co można osiągnąć za pomocą Excela, krążą już legendy. Mówi się, że nie da się nim zastąpić jedynie ekspresu do kawy, choć opowiadający nawet w tej kwestii nie zawsze są zgodni. I mimo że rzeczywistość nie jest aż tak kolorowa, Excel w istocie zapewnia mnóstwo narzędzi przydatnych w każdym biurze, firmie czy jednostce naukowej. Można go użyć do tworzenia zestawień, liczenia budżetów, rysowania wykresów, ale ma też mniej oczywiste zastosowania. Nie wszyscy bowiem wiedzą, że świetnie sprawdza się jako program do zaawansowanej analizy danych i tworzenia czytelnych raportów. A wszystko to dzięki oferowanym przez aplikację tabelom przestawnym.

Osoby z praktyczną znajomością tabel przestawnych są obecnie intensywnie poszukiwane przez pracodawców, którzy coraz częściej mają potrzebę analizowania dużych zbiorów danych i generowania różnorakich raportów. Jeśli nie masz doświadczenia w tym zakresie, a chcesz zwiększyć swoją wartość na rynku pracy, doskonale trafiłeś! Ten podręcznik krok po kroku, odwołując się do praktycznych przykładów, pokazuje, jak zaprząc tabele przestawne do pracy i jak za ich pomocą osiągnąć wyznaczone cele. Dowiesz się, jak przygotować dane, utworzyć tabelę, sformatować ją i dostosować do swoich potrzeb z wykorzystaniem sortowania i filtrowania. Poznasz też sposoby przeprowadzania obliczeń na danych gromadzonych w tabeli przestawnej oraz tworzenia i stosowania wykresów przestawnych, a także nauczysz się importować dane z zewnętrznych źródeł.

Tworzenie i usuwanie tabel przestawnych
Definiowanie i dostosowywanie pól tabeli
Formatowanie raportu tabeli przestawnej
Filtrowanie i sortowanie danych tabeli
Obliczenia w tabelach przestawnych
Tworzenie i używanie wykresów przestawnych
Importowanie i synchronizacja danych zewnętrznych
Tabele przestawne - Twoje najlepsze narzędzie do analizy i raportowania
O autorze
Henryk Tyszka jest absolwentem Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego, studiował mechanikę, ekonomię i informatykę. Interdyscyplinarne wykształcenie i wszechstronną wiedzę wykorzystywał w pracy zawodowej zarówno w przemyśle, jak i na uczelniach, na których administrował sieciami, kierował działami informatycznymi oraz prowadził kursy i zajęcia dydaktyczne. Jest autorem skryptów i podręczników z dziedziny informatyki przeznaczonych dla specjalistów i osób spoza branży IT.

Książka "Excel. Tabele przestawne w prostych krokach" - Henryk Tyszka - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 144 stron i została wydana w 2021 r. Cena 28.14 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.