pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Eugeniusz Romer. Seria: Wielcy Ludzie Nauki i Kultury

Autor książki:

ks. Stefan Misiniec

Dane szczegółowe:
Wydawca: Petrus
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 214 s.
Wymiar: 189x130 mm
EAN: 9788377202401
ISBN: 978-83-7720-240-1
Data: 2014-09-15
21.81 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Eugeniusz Romer (1871 - 1954) - najwybitniejszy polski geograf, kartograf i geopolityk. Twórca nowoczesnej kartografii polskiej i współzałożyciel Książnicy-Atlasu. Profesor Uniwersytetu we Lwowie, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Doktor honoris causa Uniwersytetu Poznańskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Członek Polskiej Akademii Nauk oraz towarzystw naukowych w kraju i na świecie. Wiceprezydent Międzynarodowej Unii Geograficznej.

Człowiek obdarowany łaską wiary ma świadomość, że powinien z nią współpracować. Odczuwa wewnętrzne przynaglenie, by odpowiedzieć czynnie na Boży dar. Tak rozumiał to znany przyrodnik i kartograf Eugeniusz Ro­mer. Po dłuższym oddaleniu od Boga doświadczył on łaski wewnętrznej przemiany. Odnowił z Nim przyjaźń, a po­tem napisał Pamiętniki, które są świadectwem procesu, jaki dokonał się w jego duszy. Uczony był świadom tego, że wszystko, co przeżył, jest łaską dobrego Boga. Najpierw Bóg dawał mu sygnały swej obecności, a potem stanął wprost przed nim z darem krzyża. Przyjęcie tego daru było dla profesora Romera doświadczeniem wiary, doświadcze­niem egzystencjalnym i trwałym. Od tego czasu uprawianie nauki przyrodniczej nabrało dla niego nowego wymiaru. Stało się ono bardziej celowe. Za to duchowe doświadczenie Romer pozostał wdzięczny Bogu do końca swego życia. Tym zaś, którzy mu towarzyszyli w trudnym procesie spo­tkania z Bogiem, oraz ludziom, którzy przeżywają podobne jak on oddalenie, pozostawił ,,obraz" odbytej drogi.

Kard. prof. Marian Jaworski

Książka "Eugeniusz Romer. Seria: Wielcy Ludzie Nauki i Kultury" - ks. Stefan Misiniec - oprawa miękka - Wydawnictwo Petrus. Książka posiada 214 stron i została wydana w 2014 r. Cena 21.81 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.